Nowy singiel Lanberry. "Trochę poeksperymentowałam z barwą"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 15:58
- Chciałam pokazać trochę inne barwy. Uważam, że fajnie jest, jeśli artysta eksperymentuje i się rozwija - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu Lanberry. Czy fani piosenkarki znajdą w "Nocnym Expressie" jej nowy pierwiastek?
Nocny Express to najnowszy singiel Lanberry
"Nocny Express" to najnowszy singiel LanberryFoto: ForumGwiazd.com.pl / Forum
  • "Nocny Express" to najnowszy singiel Lanberry
  • Teledysk został nagrany we wnętrzach zabytkowego wagonu z przełomu XIX wieku
  • Piosenkarka w "Nocnym Expressie" eksperymentowała barwą

"Nocny Express", łączący klimat indie popu i melodyjne gitarowe brzmienia, to najnowszy utwór Lanberry. Artystka przyznaje, iż liczy na to, że słuchacze znajdą w nowym singlu jej inny pierwiastek.

Lanberry już w jednym z wywiadów mówiła, że pop daje możliwość łączenia różnych rzeczy. Co w takim razie udało się połączyć teraz?

- Trochę poeksperymentowałam z barwą. Natomiast to, co szykuję i sobie pichcę w studiu z różnymi producentami, to przede wszystkim takie moje troszeczkę bardziej gitarowe oblicze. Wreszcie myślę, że to jest odpowiedni moment, aby pokazać nieco bardziej rockową duszę, aczkolwiek to nadal jest pop. Zawsze twierdzę, że w popie można zmieszać absolutnie wszystko - uważa Lanberry.

Źródło: Lanberry/"Nocny Express"

Teledysk w zabytkowym pociągu

"Nocny Express" to opowieść o relacjach. Bohaterka na początku piosenki ma w sobie dużo goryczy i żalu, że związek, w którym była, po prostu nie wypalił. Chociaż szkoda jej tej relacji, to wie, że jest już za późno na powroty.

Do premierowego singla powstał klimatyczny teledysk nagrany we wnętrzach zabytkowego wagonu z przełomu XIX wieku. - To był przepiękny wagon, w którym nagrywaliśmy klip w parowozowni w Skierniewicach, będący eksponatem w muzeum. Była ta wspaniała przygoda. Polecam, żeby udać się tam na wycieczkę - opowiada Lanberry.

Wspólny język muzyczny

Piosenkarka mówiła kiedyś, że jest spory rozdźwięk między artystami popowymi a wykonawcami alternatywnymi. Czy w tym przypadku - jednak przeciwnie - przejaw współpracy pomiędzy tymi światami pojawi się na jej nowej płycie?

- Na pewno będzie, bo staram się jednak pokazywać, że można znaleźć wspólny muzyczny język. Mam taką wielką nadzieję, że te światy już się powoli łączą. To też tak naprawdę zależy od otwartości obu stron. Jeżeli mamy otwarte głowy i po prostu siadamy, dyskutujemy i sobie tworzymy w studiu, to mogą wyjść naprawdę wielkie rzeczy z takiego połączenia. Myślę, że te dwa nurty w Polsce mają już gdzieś punkty styczne - wyjaśnia Lanberry.

Artystka zapowiada, że w najbliższym czasie skupi się na powstaniu następnych singli. - Natomiast płyta będzie zwieńczeniem tego etapu przedstawiania kolejnych singli - twierdzi. Dodaje też, że album, jeżeli się ukaże, to zdecydowanie bliżej końca roku.

Posłuchaj
10:01 2022_01_21 13_43_37_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Lanberry w "Nocnym Expressie" eksperymentowała barwą (Muzyczna Jedynka)

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Lanberry (piosenkarka)

Data emisji: 21.01.2022 r. 

Godzina emisji: 13.43

DS

Czytaj także

"Za szczęście, za zdrowie, za miłość". Sara Chmiel i Gromee wydali pierwszy wspólny utwór

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:50
Sara Chmiel i Gromee postanowili przygotować swoją zupełnie nową odsłonę "Za szczęście, za zdrowie, za miłość". W "Muzycznej Jedynce" opowiedzieli m.in. o tym, jak pracuje się w tandemie małżeńskim i dlaczego wybór ich pierwszego wspólnego utworu padł akurat na piosenkę zespołu Łzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zimowe piosenki" Asi Nawojskiej. "Trochę ciepła na długie i chłodne wieczory"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 16:30
Cykl zimowych piosenek, które stworzyła Asia Nawojska, to nic innego jak "trochę ciepła w chłodne dni i długie wieczory, trochę mówienia do siebie do ucha i przytulenia się na tę zimę". - Potrzeba nam, żeby w dzisiejszych czasach się uśmiechnąć. W zimie zapominamy o tym, żeby pomyśleć o sobie i mocno się przytulić. Mam nadzieję, że udaje mi się to przemycić w moich piosenkach - mówi na antenie Programu 1 Asia Nawojska. 
rozwiń zwiń