Ania Karwan: czasem trzeba się rzucić na głęboką wodę

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 15:40
- Nad swoim słowem pracowałam przez trzy lata, z czego dwa ostatnie już z taką intencją, żeby te testy piosenek pokazać także publiczności. Nie ukrywam, że początkowo nie miałam pewności, czy to jest dobre - mówiła w "Muzycznej Jedynce" piosenkarka Ania Karwan. Pierwszym singlem zapowiadającym jej drugą płytę jest utwór "Swobodnie".
O singlu Swobodnie Ania Karwan mówi, że to dla niej początek nowej drogi
O singlu "Swobodnie" Ania Karwan mówi, że to dla niej początek nowej drogiFoto: FOTON/PAP
  • Ania Karwan w 2019 roku była laureatką nagrody "Premiery" na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
  • Na początku września ukaże się druga płyta artystki.
  • W "Muzycznej Jedynce" premierę miał jej najnowszy singiel - "Swobodnie".

Debiutancka płyta Ani Karwan ukazała się w 2019 roku. Pochodzący z niej utwór "Słucham Cię w radiu co tydzień" przyniósł artystce nagrodę "Premiery" na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W tamtym okresie współpracowała ona z tandemem Bogdan Kondracki-Karolina Kozak.

- Praca nad pierwszą płytą i obserwacja absolutnie najlepszych, czyli producenta i kompozytora Bogdana Kondrackiego oraz autorki tekstów Karoliny Kozak pomogła mi być uczniem, który później zechciał pokazać również coś swojego - opowiadała Ania Karwan.

Nowy team

Początkowe wątpliwości, czy to już jest moment na autorską płytę, rozwiały się po dołączeniu nowych współpracowników. - Mowa o Piotrku Bogutynie, który jest producentem całej płyty i mojej nowej menadżerce Kasi. We trójkę byliśmy w stanie już bardziej obiektywnie spojrzeć na to, czy jestem już gotowa sama przygotować materiał na płytę - wspominała artystka.

Zapowiedzią krążka jest singiel "Swobodnie". Jego wydźwięk jest dla Ani Karwan bardzo osobisty. - Utwór ten w pierwszej chwili interpretowany jest jako rozstanie dwóch dojrzałych osób, które stwierdziły przy herbacie, że mają już zupełnie inną wizję na życie. Ja natomiast jestem w środku tej sytuacji i nie umiem spojrzeć na to wszystko z boku. Jedną z moich osobistych interpretacji jest to, że "Swobodnie" jest rozstaniem ze wszystkimi sytuacjami, ludźmi i rzeczami, z którymi nie jest mi po drodze - tłumaczyła.

Kolejne single wkrótce

Płyta, którą zapowiada singiel "Swobodnie", ma się ukazać na początku września tego roku. - Mamy nadzieję, że wydawniczo nic się nie przesunie i nie zmieni. Kolejne single będę pojawiać się co kilka tygodni. Będziemy troszeczkę jak taki korowód, który co chwila będzie celebrował kolejne nowe dźwięki i słowa. A finałem tych singli będzie album - zapowiadała Ania Karwan.


Posłuchaj
09:27 karwan.mp3 Ania Karwan o singlu "Swobodnie" i nowej płycie (Muzyczna Jedynka) 

Czytaj też:

Zobacz teledysk do utworu "Swobodnie":

[Youtube/Ania Karwan "Swobodnie"]

Czytaj więcej:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Ania Karwan (piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka)

Data emisji: 7.04.2022

Godzina emisji: 13.20

pg

Czytaj także

"Każde wznowienie mnie cieszy". Lider Strachów na Lachy o nowym winylu "!TO!"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 17:26
Strachy na Lachy po dziewięciu latach wznawiają album "!TO!". - Ta płyta miała być wytchnieniem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia lider zespołu Krzysztof "Grabaż" Grabowski. Czy tak faktycznie było? W jaki sposób Strachy na Lachy będą świętować swoje dwudziestolecie? Dlaczego "Grabaż" prywatnie nie słucha winyli?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żyjemy jako zespół". Muniek Staszczyk o wielkim powrocie T.Love

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 16:16
Zespół T.Love wraca po pięciu latach nieobecności. W kwietniu planowana jest premiera nowego albumu "Hau! Hau!". - Odwiedziłem każdego z chłopaków i pogadałem. U wszystkich widziałem ten błysk w oczach - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Muniek Staszczyk. 
rozwiń zwiń