Krystian Ochman w Programie 1 PR. "Jestem w pełni skupiony na Eurowizji"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 16:00
Wielkimi krokami zbliża się Konkurs Piosenki Eurowizji 2022. 12 maja, w drugim półfinale, udział weźmie polski reprezentant Krystian Ochman. Zaprezentuje on utwór "River". Przed wylotem do Włoch artysta wziął udział w specjalnej konferencji prasowej.
Krystian Ochman
Krystian OchmanFoto: PAP/Zbigniew Meissner

W środę, 20 kwietnia, odbyła się konferencja prasowa przed wylotem do Turynu. Krystian Ochman wziął w niej udział wraz z ekipą, która towarzyszyć mu będzie we Włoszech. W wywiadzie dla Programu 1 Polskiego Radia artysta podzielił się emocjami, które towarzyszą mu w przededniu 66. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Czas wytężonej pracy

Ostatnie tygodnie to dla Krystiana Ochmana czas wytężonej pracy. Artysta promował utwór "River" za granicą. Wystąpił m.in. w Londynie i Tel Awiwie, zbierając bardzo pochlebne recenzje. - To była próba przed samą Eurowizją, szansa, żeby poćwiczyć na scenie, poznać atmosferę konkursu - przyznaje wokalista, który miał już okazję poznać część uczestników, z którymi w maju przyjdzie mu rywalizować podczas Konkursu Eurowizji.

Ochman zwraca uwagę na dobrą atmosferę panującą między reprezentantami poszczególnych państw. - Nie ma konkurencji między nami. Chcemy, żeby wszyscy wypadli jak najlepiej - zapewnia i dodaje, że jest już w pełni skupiony na nadchodzących wyzwaniach. - Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Michał Szpak (reprezentujący Polskę na Eurowizji w roku 2016) mówił mi, żeby zaufać swojemu głosowi i warsztatowi - zdradza.

Krystian Ochman może liczyć również na wsparcie Edyty Górniak, która ma eurowizyjne doświadczenie. Piosenkarka reprezentowała Polskę podczas konkursu w roku 1994. Wykonała wówczas utwór "To nie ja" i zajęła historyczne 2. miejsce. - Edyta radziła, żebym wykorzystał adrenalinę na scenie, żebym nie bał się tego - mówi gość audycji.

Krystian Ochman. Kandydat idealny?

Krystian Ochman jest synem Macieja Ochmana, klawiszowca zespołu "Róże Europy" i wnukiem Wiesława Ochmana, światowej sławy tenora. Podczas występów w Turynie Krystian będzie mógł liczyć na obecność rodziny. - Dziadek jest szczęśliwy, bo widzi, że to, co robię, sprawia mi przyjemność. Będzie mnie wspierał we wszystkim, jeśli będę pokazywał, że chcę to robić - nie ma wątpliwości wokalista. Dodaje jednocześnie, że otrzymuje ze strony dziadka pomoc w doskonaleniu techniki oraz wypracowywaniu odporności psychicznej.

Dziennikarz muzyczny Maciej Mazański zwraca uwagę, że Eurowizja nie jest jedynie konkursem piosenek. - Artysta musi jak najlepiej wykonać ją na scenie. To jest też show telewizyjne, więc bardzo ważny jest obraz i to, jakie emocje będą przekazywane drogą niemuzyczną - tłumaczy. Na ewentualne zwycięstwo złoży się więc wiele czynników, a wśród nich charyzma danego artysty. Zdaniem Mazańskiego Krystian Ochman jest kandydatem idealnym. - Przede wszystkim dysponuje głosem, który pozwala śpiewać mu czysto i który hipnotyzuje. Ma niezwykłą osobowość, trudno pozostać obojętnym, widząc Krystiana na scenie - zauważa.


Posłuchaj
09:36 2022_04_21 14_27_46_PR1_Muzyczna_jedynka.mp3 Już 12 maja, Krystian Ochman wystąpi w drugim półfinale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

 

"River"

Utwór "River", który wykona Krystian Ochman, ma w sobie elementy pompatyczne i dramatyczne, wpisujące się w charakter i atmosferę samej Eurowizji. Nie stanowi jednak muzycznej wizytówki artysty. W lutym 2022, Krystian Ochman był gościem Zbigniewa Zeglera w "Muzycznej Jedynce" i deklarował wówczas, że wciąż szuka własnej drogi, a przyjemność czerpie zarówno z projektów bardziej nowoczesnych, jak i z tych ocierających się o klasykę.

Czytaj więcej: Konkurs Eurowizji 2022. Posłuchaj, jak śpiewa Krystian Ochman>>>

W tym roku reprezentanta Polski wyłoniono podczas koncertu w TVP pod hasłem: "Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję". W ścisłym finale Krystian Ochman zmierzył się z Darią i zespołem Unmute. Wokalista zdobył 51 procent zsumowanych głosów widzów i jurorów. W jury konkursu zasiadał m.in. dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy.

W 2020 roku Krystian Ochman został zwycięzcą 11. edycji programu "The Voice of Poland". Rok później otrzymał Nagrodę Publiczności w koncercie "Premiery" na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Krystian Ochman "River"/Youtube

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Krystian Ochman (wokalista), Maciej Mazański (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 21.04.2022 

Godzina emisji: 14.27

mg

Czytaj także

Perfect Son: przeskoczyłem do światowej ligi muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 15:14
Tobiasz Biliński "Perfect Son" to polski przedstawiciel wytwórni płytowej Sub Pop Records, która wydawała takie ikony jak Nirvana, czy Soundgarden. Czym zasłynął artysta, że został doceniony przez przedstawiciela tak cenionej wytwórni - Jonathana Ponemana?
rozwiń zwiń