Mariusz Lubomski z albumem "Sęk You". "Każda piosenka jest innym modułem na tej płycie"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 16:20
Jego ostatnia płyta, wydana w 2008 roku "Ambiwalencja", okazała się dużym sukcesem. Znalazła się na niej nowa wersja piosenki "Spacerologia", ze znaną frazą "Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean". Gościem "Muzycznej Jedynki" był Mariusz Lubomski, który powraca na polską scenę muzyczną z albumem "Sęk You". 
Mariusz Lubomski powraca z nowym albumem Sęk You
Mariusz Lubomski powraca z nowym albumem "Sęk You"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
  • Mariusz Lubomski powraca na scenę muzyczną z albumem "Sęk You", który miał premierę w marcu br. 
  • Muzyka i teksty piosenek ukazują człowieka i całą gamę stanów świadomości oraz emocji, które mu towarzyszą. 
  • Na nowym albumie znajduje się osiem utworów. - Każdy z nich jest innym modułem na tej płycie - przyznaje artysta. 

Na nowym albumie Mariusza Lubomskiego "Sęk You" znalazło się osiem niepowtarzalnych utworów. Muzyka i teksty piosenek ukazują człowieka i całą gamę stanów świadomości oraz emocji, które mu towarzyszą. - Te piosenki konstruowaliśmy razem z Michałem Rybką, który jest producentem tej płyty, ale też bardzo aktywnie mnie wspierał i podążał za moimi myślami - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Mariusz Lubomski. - Utwory są różnie podane i do każdego podchodziliśmy z atencją w stosunku do tekstu, ale też mając na uwadze, że każda piosenka jest innym modułem na tej płycie. To wszystko weryfikuje mój głos, który spaja, ale i myślenie o ośmiu różnych bytach, którymi są te piosenki - dodaje. 

Album "Sęk You" jest naszą płytą tygodnia w Programie 1 Polskiego Radia. 

"Manifest dość pozytywny i optymistyczny"

Słowa do utworów autorstwa Sławka Wolskiego poetycko i dosadnie opisują ludzkie uczucia. Muzyka oraz interpretacja Mariusza Lubomskiego wyrywa nas na chwilę z codzienności i porusza. - Dla mnie te piosenki są manifestem dość pozytywnym i optymistycznym - przyznaje gość Jedynki. - Tego być może trzeba się doszukać, ale gdzieś na końcu, pomimo tego, że poruszamy się w temacie ludzkiej egzystencji, to myślę o moich kolegach, m.in. jakie mamy marzenia i że nie jest jeszcze z nami tak źle - podkreśla w rozmowie z Marcinem Kusym Mariusz Lubomski. 

Tracklista:

1. Popatrz, kochana
2. Jednakowi
3. Gryzą się psy
4. Szczękoszczęście coraz bliżej
5. W tym sęk
6. Tylko księżyc
7. Feromony
8. Średniowieczność

Album zamyka piosenka pt. "Średniowieczność". Jak przyznaje artysta, mimo że na albumie znajduje się tylko osiem utworów, dotykają one wielu tematów. - Nie widziałem nic w danym momencie, co by jeszcze można było powiedzieć w tych tekstach. Piosenek nie jest za wiele, ale dotykają one tyle treści, że to tym razem musi wystarczyć - mówi. 

źródło: Mystic Production TV/Youtube 

Posłuchaj
10:22 2022_05_12 14_28_54_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Mariusz Lubomski opowiada o nowym albumie "Sęk You" (Muzyczna Jedynka)
 
Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Mariusz Lubomski (muzyk)

Data emisji: 12.05.2022 r. 

Godzina emisji: 14.29

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Marcin Sójka z nowym singlem. "Staram się robić dobrą muzykę"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 16:37
Zwycięzca dziewiątej edycji "The Voice of Poland", Marcin Sójka, powraca z nowym singlem. Utwór "Jeden raz" jest zapowiedzią nowej płyty. Sam artysta podkreśla, że podczas pracy nad albumem nie zamyka się w konkretnym muzycznym gatunku. - Staram się po prostu robić dobrą muzykę - deklaruje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka jest cudowna, jeżeli pracuje się z pasją". Gromee o epce "Tiny Sparks"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 16:41
- Każdy utwór ma inną historię - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o mini-albumie „Tiny Sparks” Gromee, popularny DJ i producent. Na płycie znalazł się m.in. najnowszy singiel "Send Me Your Love", w którym zaśpiewała rumuńska wokalistka Antonia. W jaki sposób Gromee wybiera muzyków, z którymi współpracuje?
rozwiń zwiń