Paweł Sztompke zaprasza na "Muzyczną Jedynkę"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 12:50
Gościem Programu 1 Polskiego Radia (godz. 14.30) będzie Piotr Kossakowski, który opowie o tegorocznym konkursie Mistrz Mowy Polskiej, którego patronem od początku istnienia nagrody jest Program I Polskiego Radia.
Paweł Sztompke zaprasza na Muzyczną Jedynkę
Paweł Sztompke zaprasza na "Muzyczną Jedynkę"Foto: Wojciech Kusiński/PR

"Muzycznej Jedynki" można słuchać w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, w godz. 13.00-15.00. O wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, dziennikarze: Marcin Kusy, Ula Kaczyńska, Maria Szabłowska, Anna Will, Paweł Sztompke i Zbigniew Zegler. To oni gwarantują, że słuchacze usłyszą w każdej audycji wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o artystach goszczących w Jedynce, a dzięki licznym konkursom będą mogli wybrać się na koncerty lub powiększyć swoje kolekcje płytowe.

Zapraszamy Państwa do spędzania w Jedynce czasu z muzyką, która skłania do refleksji, uspokaja i poprawia humor, o czym przekonują jej twórcy: Abba, Budka Suflera, Queen, Anna Jantar, Michael Jackson, Madonna, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Sting, The Beatles, Stevie Wonder, Kayah, Amy Winehouse, Lady Pank, Krzysztof Krawczyk, Selah Sue, Ania Dąbrowska, Joe Dassin, Czesław Śpiewa, Francis Lai i wielu innych.

Czytaj także:

***

Na audycję "Muzyczna Jedynka" w środę (18.05) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Paweł Sztompke.

DS

Zobacz więcej na temat: Paweł Sztompke

Czytaj także

"Babadag" - połączenie tradycji i nowoczesności. Bilińska: jestem ze szkoły reinterpretacji

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 16:28
Zespół Babadag będzie jedną z gwiazd 24. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", odbywającego się w dniach 13.05 - 15.05. Grupa łączy w swojej twórczości tradycję z nowoczesnością. - Jestem ze szkoły reinterpretacji - mówi w rozmowie z Marcinem Kusym wokalistka, Ola Bilińska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Lubomski z albumem "Sęk You". "Każda piosenka jest innym modułem na tej płycie"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 16:20
Jego ostatnia płyta, wydana w 2008 roku "Ambiwalencja", okazała się dużym sukcesem. Znalazła się na niej nowa wersja piosenki "Spacerologia", ze znaną frazą "Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean". Gościem "Muzycznej Jedynki" był Mariusz Lubomski, który powraca na polską scenę muzyczną z albumem "Sęk You". 
rozwiń zwiń