Krzysztof Cugowski i jego "Panaceum" na trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 16:30
Dwa lata po płycie "50/70. Moje najważniejsze", podsumowującej 50 lat artystycznej drogi Krzysztofa Cugowskiego, wokalista prezentuje swój najnowszy utwór: "Panaceum", zapowiadający nowy album. - Jesteśmy w trakcie pracy nad nową płytą, myślę, że uda się ją wydać na święta Bożego Narodzenia - zapowiada na antenie Programu 1 Krzysztof Cugowski. 
Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów na scenie Jedynki
Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów na scenie Jedynki Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Pierwszy singiel na nowej płycie

A tak o singlu "Panaceum" Krzysztof Cugowski napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych: "To dla mnie szczególna piosenka i to z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że powstała w składzie, który od pięciu lat towarzyszy mi na scenie, i z którym każde muzyczne przedsięwzięcie jest ogromną radością. Autorem kompozycji jest wybitny basista, Robert Kubiszyn, który od początku gra w Zespole Mistrzów. Po drugie, słowa utworu napisał mój wieloletni kolega Andrzej Mogielnicki, z którym udało mi się stworzyć wiele ważnych piosenek i z którym wiąże mnie wiele wspaniałych wspomnień. - Z Andrzejem znamy się od 40 lat i myślę, że jest to właściwa osoba, i to niejedyny tekst, jaki Andrzej "popełni" na tej płycie - podkreśla Krzysztof Cugowski. - Jesteśmy w swoim gronie i nie zamierzamy tego zmieniać - dodaje. 

Po trzecie, jak mówi wokalista: "Mam nadzieję, że ten utwór będzie dla Was, podobnie jak dla nas, najlepszym panaceum na te trudne czasy…".

Mystic Production TV/Krzysztof Cugowski "Panaceum"

Posłuchaj
15:56 2022_05_19 14_28_04_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Krzysztof Cugowski i jego "Panaceum" na trudne czasy (Muzyczna Jedynka)

 

Piosenka łącząca różne brzmienia 

"Panaceum" to kawałek łączący rockowe brzmienie z klimatami rhythm and bluesa, soul. - Ja jestem fanem muzyki rockowej i rhythm and bluesa. (...) Oczywiście nie zabraknie muzyki rockowej, ponieważ Jacek Królik jest atomowym gitarzystą rockowym. W jego utworach będzie grubo i ostro i to będzie taki balans między funkowo-jazzową sekcją w naszym zespole a zwolennikami muzyki rockowej - mówi wokalista. 

Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów 

Krzysztof Cugowski wraz z Zespołem Mistrzów w składzie: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Tomasz Kałwak (fortepian), w tym roku wyruszyli w trasę koncertową po Polsce. Jak mówi Cugowski, w takim składzie trzeba było nagrać utwory, które pozostawią po sobie ślad. - Dla mnie to było oczywiste, bo zestaw ludzi jest piorunujący. W międzyczasie były różne nieprzewidziane problemy, typu pandemia, wszyscy to przeżyliśmy - zaznacza gość Jedynki. - Nikogo poza Jackiem Królikiem nie znałem, nie wiedziałem, oprócz wiedzy merytorycznej, jak grają pozostali członkowie zespołu - słyszymy w audycji. 

Czytaj również: 

Jak przyznaje Krzysztof Cugowski w rozmowie z Marcinem Kusym, między członkami ekipy udało się nawiązać prywatne relacje. - Jesteśmy grupą ludzi związanych nie tylko z graniem, to jest istotne, inaczej nie ma fajnego grania - podkreśla. - W tym roku mamy przerwę między 10 lipca a 10 sierpnia, w tym czasie nagramy wszystko - dodaje. 

Lato z Radiem 2020. Zobacz koncert Krzysztofa Cugowskiego>>>

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Krzysztof Cugowski 

Data emisji: 19.05.2022 

Godzina emisji: 14.28

ans 

Czytaj także

Piosenka z podwójnym sensem od Sound’n’Grace

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 16:53
- U mojej 3-letniej siostrzenicy wykryto neuroblastomę czwartego stopnia. To bardzo poważna choroba. Zespół uczestniczy w moim życiu dość bezpośrednio, więc ta sytuacja też ich dotknęła - mówi Kamil Mokrzycki z Sound’n’Grace.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie było ciebie tyle lat". Giżowska zdradza, jak powstał jej największy hit

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 16:00
- Czasami tak bywa, że jedna piosenka powoduje totalną rewolucję w życiu artysty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swoim największym przeboju Krystyna Giżowska. Jak powstał jej hitowy utwór "Nie było ciebie tyle lat"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

CLEO o albumie "VinyLOVA": chcę dać ludziom coś, co ma dobrą energię

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 15:51
20 maja ukaże się czwarta płyta CLEO, zatytułowana "VinyLOVA". W Programie 1 Polskiego Radia wokalistka zaprezentowała singiel "Mniej znaczy więcej" zapowiadający to wydawnictwo.
rozwiń zwiń