X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdobądź płytę Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 08:00
Trzeba słuchać "Muzycznej Jedynki" i można dostać najnowszą, złotą już płytę znakomitej piosenkarki.
Koncert Ireny Santor
Koncert Ireny SantorFoto: Wojciech Kusiński/PR

Płyta Ireny Santor "Kręci mnie ten świat", czyli opublikowana przez Polskie Radio płyta żywej legendy polskiej piosenki, okryła się już złotem. Utwory z tego krążka Irena Santor zaśpiewała w studiu im. Witolda Lutosławskiego podczas specjalnego koncertu.

Podczas koncertu zarówno artystce, jak i Polskiemu Radiu zostały wręczone złote płyty, potwierdzające sukces albumu "Kręci mnie ten świat".


Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w koncercie przygotowalliśmy niespodziankę. W środę, czwartek i piątek będzie można zdobyć płytę Ireny Santor. Wystarczy tylko słuchać "Muzycznej Jedynki".

Na płycie uważni słuchacze odkryją liczne autobiograficzne aluzje. W "Szanowny Panie Balzac" Irena Santor rozlicza się - słowami Wojciecha Młynarskiego - z upływającym czasem, a "Wiosna w Karolinie" to sentymentalny powrót do początków jej kariery w zespole Mazowsze.

W przeciwieństwie do wielu artystów swojego pokolenia Irena Santor nie zamierza spocząć na laurach i zająć się odcinaniem kuponów od dawnych sukcesów. Z marzeniem nagrania zupełnie nowej płyty artystka zdradziła się już w 2009 roku podczas koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej, na którym świętowaliśmy 50-lecie jej kariery piosenkarskiej.

Radiowa machina ruszyła więc i już rok później mogliśmy słuchać płyty - nawet w dorobku Ireny Santor - wyjątkowej. "Kręci mnie ten świat" współtworzyli bowiem najwybitniejsi polscy kompozytorzy (m.in. Włodzimierz Nahorny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Seweryn Krajewski i Stanisław Soyka), autorzy tekstów (Wojciech Młynarski i Jacek Cygan) oraz aranżerzy (Tomasz Filipczak i Krzysztof Herdzin), a w jej nagraniu wzięła udział znakomita Polska Orkiestra Radiowa.

- Ja żyję już bardzo długo i właśnie dlatego nie mam czasu na powtórki. Muszę zaśpiewać coś nowego; coś, co ewentualnie zostanie w Państwa pamięci - wyjaśniała artystka Pawłowi Sztompke, dlaczego nie zdecydowała się na płytę ze standardami lub nowymi wersjami swoich dawnych przebojów.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irena Santor nie chciała śpiewać swojego największego przeboju!

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 20:00
Okazuje się, że piosenka "Powrócisz tu" - temat kolejnego Jedynkowego felietonu Adama Halbera - doprowadziła prawie do skandalu dyplomatycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Szabłowska: Nikt nie odmówił Irenie Santor

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 15:20
Goszcząca w studiu Trójki popularna dziennikarka muzyczna zaprosiła na specjalny koncert Ireny Santor z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej. A przy okazji zdradziła Niedźwiedziowi, dlaczego przyjaciele nazywają ją "Pućka".
rozwiń zwiń