Kabaret Macież w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 12:00
Na godzinę aktorska grupa Macież przejęła antenę Programu Pierwszego Polskiego Radia. Członkowie grupy zaprezentowali własną wizję radia.
Audio
  • Kamil Dąbrowa, dyrektor Programu Pierwszego PR i Janusz Kukuła, dyrektor Teatru PR, zapowiadają występ kabaretu Macież
  • Występ grupy Macież.Piraci Eteru
Kabaret Macież
Kabaret MacieżFoto: Wojciech Kusiński/PR

Kultowy skecz grupy, "Radio bliźniego twego", w którym ojciec redaktor Smardzyn prowadzi "Rozmowy nieskończoności", pokazuje bezkompromisową szczerość na antenie. W programie wzięło udział wielu wspaniałych gości. Punktem kulminacyjnym było wręczenie nagrody jednemu z największych amerykańskich aktorów o imieniu Robert, który osobiście pojawił się w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej.

>>>Posłuchaj dźwiękowego zapisu występu >>>Występ kabaretu Macież

/

Grupa Macież w składzie: Olga Sarzyńska, Mateusz Dębski, Mateusz Grydlik, Adam Młynarczyk i Marcin Sitek powstała w 2004 roku, jako forma odskoczni od rzeczywistości szkolnej studentów Akademii Teatralnej i Akademii Muzycznej w Warszawie. Teraz skupia już absolwentów tych uczelni. Jej członkowie, jak o sobie piszą, nie reprezentują żadnej linii pro- lub kontra-, nie są też tubą żadnej flanki politycznej. Swoją satyrą krytykują przede wszystkim miałkość kultury masowej i absurd codziennych czynności. Towarzyszy temu bezustannie intelektualna i obyczajowa prowokacja. W 2009 r. Grupa zdecydowała się na współzawodnictwo w szerszym gronie satyryków oraz kabareciarzy i z powodzeniem wystąpiła na Przeglądzie Kabaretów PAKA. Od razu zawładnęła publicznością i jurorami przeglądu, czego dowodem było przyznanie jej Grand Prix tego konkursu (przyznanej po raz pierwszy od siedmiu lat). Było to tylko wstępem do kolejnych nagród, jakie Macież otrzymała po tym wielkim sukcesie.

Członkowie Macieży często muszą tłumaczyć się z nazwy grupy. Pozorny błąd ortograficzny jest jednak celowy. Macież pyta swoich odbiorców: A macież wy skrzydła? Macież wy fantazję? Przekonajcież się!

Nie przegapcież. Nie prześpijcież. Słuchajcież! Radio Macież!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akademia Rozrywki

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2008 13:00
Dziś Akademia Rozrywki z Wrocławia! Audycję poprowadzi Kabaret ELITA!!! Zapraszamy do słuchania!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akademia Rozrywki

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2009 13:00
Witamy w poniedziałek. Dziś audycja poświęcona PACE. O laureatach Artur Andrus porozmawia z Teresą Drozdą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaret inny niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 16:07
W mroźną zimę członkowie kabaretu Macież rozgrzewają śmiechem - ich występy to znakomita zabawa! Już w środę, 8 lutego, wystąpią w Studiu im. Agnieszki Osieckiej - transmisja na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń