Album pełen przepychu

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 17:03
Olga Bończyk o swojej płycie "Listy z daleka" nagranej w Polskim Radiu: Nikt do tej pory nie nagrał tych piosenek Kaliny Jędrusik. Jestem pierwsza.
Audio
Olga Bończyk
Olga BończykFoto: www.olgabonczyk.art.pl

Olga Bończyk zaśpiewa podczas koncertu 11 marca w Studiu Witolda Lutosławskiego piosenki ze swojej najnowszej płyty "Listy z daleka".

W radiowej Jedynce Olga Bończyk powiedziała, że jest to dla niej „wytęskniona płyta, od wielu, wielu lat”. Wyraziła wielkie zadowolenie, że nagrała ją w Polskim Radiu z towarzystwem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Podkreśliła, że takich albumów nie wydaje się dzisiaj zbyt wiele, gdyż jest on "pełen przepychu".

- Na tym krążku znalazły się piosenki napisane dla Kaliny Jędrusik, które ona śpiewała. Ona nie miała pewnie czasu nagrać z nimi swojej własnej płyty. W zeszłym roku minęła dwudziesta rocznica jej śmierci i przez te wszystkie lata żadna artystka nie odważyła się ich nagrać – informowała w "Muzycznej Jedynce".

Dwanaście piosenek, które znalazły się na płycie zostało specjalnie dla Kaliny Jędrusik skomponowanych i napisanych przez legendy polskiej muzyki, m.in.: Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przyborę, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszkę Osiecką.
Wokalistka przyznała, że nie odczuwa z tego powodu tremy, ale odczuwała obowiązek, że musi to zrobić z najwyższą starannością, stąd orkiestra symfoniczna i jej sekcja jazzowa.

- To zestaw ludzi, którzy dołożyli do tej płyty swój wielki talent, serce, pasję, oddanie i to wszystko złożyło się na, mam nadzieję, przepiękny album, z którego ja jestem bardzo dumna. 11 marca odbędzie się koncert, który poprowadzi Krzysztof Herdzin, a na wszystkich, którzy przyjdą posłuchać moich piosenek czekać będzie moc atrakcji – zapraszała Olga Bończyk.

W programie koncertu znajdą się następujące utwory: Prolog; Nieduża miłość; Ciepła wdówka; W kawiarence Sułtan; La valsedu mal; Jesienna  dziewczyna; S.O.S.; Stacyjka Zdrój; Kalinowe serce; Ja nie chcę spać; Gram o wszystko; Dla Ciebie jestem sobą; Nie pożałuje Pan; Zmierzch; O Romeo; Nie budźcie mnie; Nie pamiętam; Na całej połaci śnieg; Nie odchodź.

Olga Bończyk jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swój niezwykły talent wokalny zaprezentowała w programie "Jak oni śpiewają". Jest ona też aktorką teatralną i filmową, szerszej publiczności znana z cieszącego się ogromną popularnością serialu "Na dobre i na złe" oraz programu "SmaczneGo". Artystkę można podziwiać również w kilku spektaklach wystawianych na deskach warszawskich teatrów, m.in.: "Za rok o tej samej porze"(Teatr Kamienica), "Zdobyć Utrzymać Porzucić" (Teatr Muzyczny ROMA), "Pomału, a jeszcze raz!" (Teatr Capitol) czy "G&I Gershwin" (Teatr Ochota).

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pewna siebie i nieugięta Olivia Anna Livki

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 11:00
Po występie w telewizyjnym programie zgłosiło się do niej wiele wytwórni. Ona jednak wciąż wybiera. Na czym więc zależy wschodzącej gwieździe muzyki alternatywnej? ZOBACZ WIDEO!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Zubel: Gdy Czesław Miłosz usłyszał moją prośbę, to zdębiał

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 15:15
Laureatka wielu prestiżowych konkursów wokalnych i kompozytorskich podkreśla, że sukcesy zawdzięcza pracy i determinacji. Teraz znalazła się w elitarnym gronie pięciu polskich twórców, których poproszono o napisanie muzyki do wierszy Miosza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki talent plus dużo szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 14:40
Monika Borzym w wieku 18 lat otrzymała stypendium w jednej z najbardziej znanych amerykańskich szkół jazzowych. Od tamtej pory udało jej się nawiązać współpracę ze światowymi muzykami i wydać debiutancki krążek. Jak to zrobiła?
rozwiń zwiń