X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

On dziękuje Polskiemu Radiu za big-beat

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 17:48
Prezenter muzyczny i autor tekstów do piosenek m. in. Czerwonych gitar mówi, że radio rozpropagowało ten gatunek muzyki.
Audio
Marek Gaszyński
Marek GaszyńskiFoto: Andrzej Szozda/PR

Marek Gaszyński, wieloletni prezenter muzyczny w Polskim Radiu twierdzi, że bez radia polska muzyka młodzieżowa nie rozwijałaby się tak mocno. - Chciałem podziękować Polskiemu Radiu w imieniu mojego pokolenia młodzieży lat 60-tych, że tyle big-beatu było na antenie - mówi. Dziennikarz, który wiele lat spędził również w radiowej Jedynce wspomina, że najpierw nieśmiało, a potem już z dużym impetem radio nadawało polski big-beat. Wówczas nastąpiła eksplozja i rozwój tego gatunku muzyki.

Jeżeli doliczyć lata pracy w Rozgłośni Harcerskiej to jego przygoda z radiem trwa już 54 lata. - Zacząłem tuż po maturze w wieku 18 lat - mówi Marek Gaszyński w "Muzycznej Jedynce". Swoje pasje radiowe realizował razem z Witoldem Pogranicznym. Teraz zajmuje się stworzeniem w Warszawie muzeum jazzu.

Posłuchaj całej rozmowy z Markiem Gaszyńskim.

Rozmawiali Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oto i nasze początki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 10:30
18 kwietnia 1926 roku o godzinie 17.00 rozpoczęła regularną emisję programów. W eter popłynęły wówczas słowa "Halo, halo, Polskie Radio Warszawa, fala 480".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trafił do Radia z ulicy, został na 40 lat

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 14:18
Jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych głosów radiowej Jedynki, ale jego głos lubią również telewidzowie. To dzięki niemu pojawiły się na antenie "Strofy dla ciebie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o datę narodzin Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 17:03
Jan Zagozda, który wraz z Danutą Żelechowską prowadzi cieszące się dużym powodzeniem wśród słuchaczy "Słodkie radio retro" kwestionuje jubileusz Programu Pierwszego.
rozwiń zwiń