Olga Bończyk zaprasza na kameralne koncerty

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 15:45
W środę będzie można posłuchać pierwszego z koncertów promujących piosenki z"Listów z daleka" w bardziej kameralnych akustycznych aranżacjach.
Audio
  • Zaraźliwe szczęście Kaliny Jędrusik według Olgi Bończyk
Olga Bończyk zaprasza  na kameralne koncerty
Foto: mat.promocyjne

"Listy z daleka" Olgi Bończyk to płyta nagrana wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Album zawiera nowe interpretacje utworów Kaliny Jędrusik, która odeszła ponad 20 lat temu.

Jak podkreśliła piosenkarka goszcząca w "Muzycznej Jedynce" Jędrusik miała wielkie szczęście do autorów, piosenki dla niej pisali najlepsi: Jeremi Przybora, Jerzy Wassowski, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka. - Śpiewając jej piosenki dzielę to szczęście - podkreśla Olga Bończyk.

Nie wszędzie i nie zawsze można występować z dużym zespołem orkiestry symfonicznej, dlatego zostały przygotowane też bardziej kameralne aranżacje. Środowy koncert będzie miał miejsce w Jazzcafe w Łomiankach. Artystka zaprasza też na koncerty w Opolu 22 czerwca i 23 w łódzkiej Białej Fabryce. Olga Bończyk koniec artystycznego sezonu ma pracowity nie tylko jako piosenkarka, ale także aktora. 29 czerwca w Teatrze Kamienica kolejny spektakl "Ptaszek" z jej udziałem.

Rozmawiał Paweł Sztompke.

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Album pełen przepychu

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 17:03
Olga Bończyk o swojej płycie "Listy z daleka" nagranej w Polskim Radiu: Nikt do tej pory nie nagrał tych piosenek Kaliny Jędrusik. Jestem pierwsza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet grafomani powinni pisać

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 09:00
- Możemy narzekać na zmiany języka i śmierć papierowej książki - powiedziała w Dwójce Magda Umer. - Ale słowo musi żyć i rozwijać się, czy nam się to podoba, czy nie...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Serafińska: to "dziecko" rodzi się w bólach

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 16:00
Znana wokalistka jazzowa opowiedziała w Jedynce o pracy nad nową płytą. Jej premiera planowana jest na koniec tego roku.
rozwiń zwiń