Tradycyjny jazz wciąż jest modny?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 18:30
O miejscu jazzu w sercach Polaków dyskutowali Ryszard Wolański, współpomysłodawca jednego z najważniejszych letnich festiwali jazzowych w Europie i Paweł Sztompe.
Audio
  • Posłuchaj, dlaczego w tym roku warto pojechać do Iławy na Old Jazz Meting
Tradycyjny jazz wciąż jest modny?
Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Old Jazz Meting Złota Tarka Iława odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia. Festiwal to nie tylko konkurs, choć potrzebne jest miejsce, gdzie młodzi mogliby rywalizować, ale także okazja uczestnictwa w "Muzyce wiary" czyli jazzowej mszy czy koncercie w więzieniu. To, jak podkreśla Ryszard Wolański, są imprezy wyróżniające iławski festiwal.

W tegorocznym święcie jazzu weźmie udział m.in krakowski zespół Jazz Band Ball Orchestra, świętujący swój złoty jubileusz, czyli 50 lat na scenie. To jedyny taki przypadek w Europie. Zespół wciąż nie ma Złotej Tarki. Gdy 42-lata temu festiwal Old Jazz Meting startował, krakowski jazz band już był na tyle uznanym, że nie wystąpił w konkursie raczkującego festiwalu. W tym roku dostanie Honorową Złotą Tarkę.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mika Urbaniak: Follow me

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 16:00
Zmieniła wszystko, by móc zmienić siebie i swoją twórczość. I udało się. Przemianę Miki widać, słychać i czuć na jej drugiej solowej płycie zatytułowanej "Follow You".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Serafińska: to "dziecko" rodzi się w bólach

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 16:00
Znana wokalistka jazzowa opowiedziała w Jedynce o pracy nad nową płytą. Jej premiera planowana jest na koniec tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Możdżer: z festiwalu na festiwal

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 19:22
Znany pianista i kompozytor jazzowy wciąż ma ręce pełne roboty. Na przełomie wiosny i lata pojawi się na dwóch festiwalach. Najpierw jako dyrektor, a następnie jako przewodniczący jury.
rozwiń zwiń