Górniak: Wiem, że warto przetrzymać trudności

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 13:13
- Ludzie dziękują mi w listach, że przetrwałam, że nadal jestem dla nich, że wróciłam na scenę, nie zapomniałam o nich. Dziękują mi za postawę życiową. A mi, w ciężkim momencie pomogła pewna niezapomniana piosenka - zwierzyła się gwiazda w radiowej Jedynce.
Audio
Edyta Górniak
Edyta GórniakFoto: mat.prasowe

Edyta Górniak w audycji Muzyczna Jedynka przyznała, że cały czas dostaje mnóstwo e-maili i listów na temat emocji fanów, związanych z jej koncertami. I te reakcje są dla niej źródłem siły do dalszej pracy. - Niezmiennie przez lata się z tego cieszę. Wiem, że warto przetrzymać trudności, żeby ludzie tak reagowali - powiedziała artystka.
Co piszą do niej fani? - Najczęściej ludzie dziękują mi, że przetrwałam, że nadal jestem dla nich, że wróciłam na scenę, nie zapomniałam o nich. Dziękują mi za postawę życiową - przyznała.
Zapytana o najważniejsze piosenki swojego życia powiedziała, że na różnym etapie były to różne utwory, ale ostatnio to te z jej najnowszej płyty oraz kilka autorstwa innych artystów.

Szczególnie, kiedy w jej życiu osobistym zaszły poważne zmiany, czyli m.in. kiedy się rozwodziła, wsparcie znalazła w piosence. - Był taki przełom, kiedy wróciłam do słuchania intuicji i zmieniłam moje życie. Wiedziałam, że świat od razu tego nie zrozumie. Miałam wtedy wystąpienie z piosenką Niemena "Dziwny jest ten świat". Wahałam się, ale zrozumiałam, że to ponadczasowa kompozycja i zaśpiewałam ją na festiwalu w Sopocie. To był dla mnie przełom - przyznała.
Edyta Górniak mówiła też m.in. o muzycznych duetach, na które się dotąd zdecydowała i o tym, za którą z jej piosenek Madonna mogłaby zapłacić fortunę.
Rozmawiał Zbigniew Krajewski .

ei

Czytaj także

Powstaje "To nie ja" w wersji męskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 15:38
Kultowa już piosenka "Śpiewać każdy może" w wykonaniu Jerzego Stuhra oraz wyśpiewana przez Edytę Górniak "To nie ja", to tylko krople w dorobku Stanisława Syrewicza. Kompozytor będzie gościem XV Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi. O szczegółach opowiedział Markowi Niedźwieckiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie perły Eurowizji na 57. edycję festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 09:02
56 lat temu, w 1956 roku, w szwajcarskim mieście Lugano odbył się pierwszy w historii Konkurs Piosenki Eurowizji.
rozwiń zwiń