Zagrobelny: w życiu nie śpiewałem z tak dużą orkiestrą

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 08:00
Jego "Ja tu zostaję" podczas tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu został uznany za najlepszy utwór premierowy.
Audio
Łukasz Zagrobelny w studiu Jedynki
Łukasz Zagrobelny w studiu JedynkiFoto: PR/Wojciech Kusiński

W nagrodę Łukasz Zagrobelny wystąpi w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego Polskiego Radia, a koncert będzie retransmitowany na antenie radiowej Jedynki.

– Totalnie nie spodziewałem się tej nagrody, bo akurat w tym roku była bardzo mocna ekipa premierowych piosenek i było z czego wybierać – wyznaje na antenie Jedynki Zagrobelny. Przyznaje, że to wyróżnienie bardzo go dowartościowało. – To jest dowód na to, że to, co robię podoba się i jest docenianie – tłumaczy.

Zagrobelny podkreśla, że nagroda, którą otrzymał od Jedynki jest dla niego olbrzymim wyzwaniem. - To jest poważne wydarzenie. Ogromny koncert – mówi podekscytowany. Wraz z radiową orkiestrą wykona dwanaście utworów w zupełnie nowych aranżacjach. – To dla mnie bardzo duże wydarzenie, bo w życiu nie śpiewałem w pięćdziesięcioosobową orkiestrą – podkreśla. Wyznaje, że marzy mu się, aby utwory "były w takich bardzo symfonicznych aranżacjach i wszystko z ręką dyrygenta". – Ten koncert to olbrzymia sprawa. Już mnie w żołądku zaczęło coś ściskać – wtrąca.

W studiu im. Lutosławskiego nie zamierza pojawić się sam. - Będą tam też wspaniali goście. Nie chcę nic więcej mówić, ale bardzo chciałbym, aby na scenie pojawiły się te osoby, które śpiewały ze mną w całym dorobku artystycznym – odkrywa rąbka tajemnicy.

Koncert w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się we wrześniu.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

(mb)

***

Łukasz Zagrobelny debiutował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie śpiewał piosenkę z repertuaru Mietka Szcześniaka "Przyszli o zmroku”. W konsekwencji swojego debiutu został zaproszony na casting do Teatru Muzycznego "Roma” w Warszawie, z którym nawiązał potem stałą współpracę. Artysta ma na swym koncie trzy albumy. Pierwszy "Myśli warte słów” ukazał się w 2007 roku, a promujące album single "Nieprawda” oraz "Życie na czekanie” stały się hitami i doskonale radziły sobie na listach przebojów. Kolejny solowy album piosenkarza to "Między dźwiękami”, a premiera ostatniego albumu artysty "Ja tu zostaję” odbyła się w tym roku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Enej: nogi same będą rwać się do tańca

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 18:04
Olsztyński zespół wystąpi z piosenką "Skrzydlate ręce" na tegorocznym konkursie "SuperPremier" w Opolu. - Będzie skocznie i radośnie - zapowiadali w Jedynce muzycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kora: wolę nie wspominać swojego opolskiego występu sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 15:00
Z okazji 30-lecia "Listy Przebojów Trójki" artyści koncertu na potrzeby opolskich debiutów przygotują swoje interpretacje największych hitów, które przez lata święciły sukcesy na liście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wałęsa o Eltonie Johnie: był u mnie, wypiliśmy coś...

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 14:06
Lech Wałęsa nie wyklucza, że może dojść do jego spotkania z piosenkarzem w domu przy ulicy Polanki w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten hit zna każdy. A miała być zwykła "pościelówa”

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 19:21
Rezerwat obchodzi jubileusz trzydziestolecia. Za miesiąc w sklepach pojawi się reedycja pierwszego albumu zespołu, a jesienią - zupełnie nowa płyta. Z tej okazji Andrzej Adamiak wspominał w Jedynce historię przeboju "Zaopiekuj się mną".
rozwiń zwiń