Lora Szafran: nie wykonuję Cohena na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 07:00
Jej ostatni album "Sekrety życia według Leonarda Cohena" zyskał już status złotej płyty. Z nowym materiałem wystąpi w lipcu na IV Festiwalu Piosenki Inteligentnej "Bez Lipy" w Olsztynie.
Audio
Lora Szafran
Lora SzafranFoto: PR/Wojciech Kusiński

- Jestem jazzmanką i współpracuję ze świetnymi młodymi muzykami, często z okolic jazzu. Pojawiają się więc jakieś solówki, ale nie jest to typowy program improwizowany. To Cohen zaśpiewany po polsku. Zainspirowały nas jego tematy, ale bardzo mocno je pozmienialiśmy. Oczywiście melodie są podobne, ale całość stała się bardziej rozbudowana i poszła troszkę w inną stronę - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Lora Szafran.

Artystka przyznała, że jest zaskoczona bardzo dobrymi wynikami sprzedaży płyty "Sekrety życia według Leonarda Cohena". - O dziwo, już w drugim albo trzecim miesiącu osiągnęła status złotej płyty. Jak na taki repertuar, była to bardzo miła niespodzianka.

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

Więcej w nagraniu audycji.

pg

Czytaj także

Piotr Rogucki: główny składnik mojej muzyki to cisza

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 19:00
Frontman rockowej Comy powraca do swoich korzeni, czyli do... poezji śpiewanej. O albumie "95-2003" opowiedział Zbigniewowi Krajewskiemu w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten hit zna każdy. A miała być zwykła "pościelówa”

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 19:21
Rezerwat obchodzi jubileusz trzydziestolecia. Za miesiąc w sklepach pojawi się reedycja pierwszego albumu zespołu, a jesienią - zupełnie nowa płyta. Z tej okazji Andrzej Adamiak wspominał w Jedynce historię przeboju "Zaopiekuj się mną".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doda: od życia biorę, co chcę

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 15:41
- Codziennie siebie zaskakuję. Raz dobrze, raz gorzej, ale dzięki temu moje życie jest spontaniczne i wesołe. Przede wszystkim zaś każdy dzień jest inny - mówiła w Jedynce popularna wokalistka.
rozwiń zwiń