"Astor Piazzolla zafascynował mnie dogłębnie"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 18:16
- Szukam i będę zawsze przypominać ludzi, którzy budzili kontrowersje, którzy łamali wszelkie stereotypy i chodzili swoimi utartymi ścieżkami – mówiła w Jedynce Izabela Kopeć, śpiewaczka, wokalistka, mezzosopranistka.
Audio
Izabela Kopeć
Izabela Kopeć Foto: PR/Wojciech Kusiński

Tą zasadą Izabela Kopeć kierowała się, nagrywając swą najnowszą płytę - “Piazzolla: Show Me Your Tango”. Wydawnictwo to upamiętnia Astora Piazzollę, argentyńskiego kompozytora zwanego "Mozartem tanga".

- Jego muzyka zawsze była gdzieś we mnie, ale dopiero teraz mogłam ją z siebie wydobyć, bo dojrzałam jako człowiek, muzyk i artystka - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" śpiewaczka.

Jak wyglądały prace nad płytą i gdzie będzie można posłuchać najnowszego repertuaru Izabeli Kopeć na koncertach - dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

pg

Zobacz więcej na temat: Muzyczna Jedynka

Czytaj także

Stan Borys: byliśmy podkupywani przez "Trybunę Ludu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 17:35
Autorem "Anny", "Jaskółki uwięzionej" i "Spaceru dziką plażą" opowiedział w Jedynce o 50-leciu swojej kariery estradowej i wyjątkowo atrakcyjnych finansowo występach podczas... Święta "Trybuny Ludu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Trzciński: wychowałem się w kulcie melodii

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:09
Komponował m.in. dla Alibabek, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Ireny Jarockiej i Michała Bajora. O największych polskich przebojach swojego autorstwa opowiedział w "Sobocie z Muzyczną Jedynką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal, który narodził się z pewnej ballady...

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 16:58
W dniach 2-4 sierpnia w Toruniu odbędzie się 3. Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej. Patronat nad imprezą objęła Jedynka.
rozwiń zwiń