Power of Trinity: staramy się robić muzykę "pod włos"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 08:26
- Jesteśmy trochę alternatywnym zespołem, próbujemy mieszać gatunki – mówi w Muzycznej Jedynce Kuba Koźba z zespołu Power of Trinity i zapowiada, że w przyszłym roku światło dzienne ujrzy nowa, trzecia już płyta grupy.
Audio
  • Rozmowa z Kubą Koźbą, liderem grupy Power of Trinity
Power of Trinity: staramy się robić muzykę pod włos
Foto: Wojciech Kusiński

To, że ich muzyka brzmi nowocześnie i rockowo nie oznacza, że zespół powstał niedawno - Power of Trinity istnieje już bowiem od 1996 roku. - Gitarzysta z basistą założyli ten zespół w Koluszkach, ja doszedłem w 2002 roku i chyba dopiero od tego czasu skład jest w pełni skrystalizowany - opowiada frontman. - Dlatego ten 1996 rok jest trochę na wyrost…

Wydali jednak dopiero drugą płytę, która nosi tytuł "Loccomotiv". Przerwa między nagraniami była długa. - Taka karma - kwituje Kuźba. - Ale myślę, że w 2013 roku wydamy trzecią płytę. Pod koniec sierpnia zamykamy się w studiu z instrumentami, mamy już cztery całkiem wyraźne szkielety piosenek.

Dowiedz się więcej o koncertach, trasach, w których udział bierze zespół Power of Trinity, a także o tym, z czego, zdaniem lidera wynika ogromna popularność, jaką zespół się cieszy. Posłuchaj nagrania rozmowy z Kubą Kuźbą w "Muzycznej Jedynce".

Zobacz więcej na temat: Muzyczna Jedynka Kuba

Czytaj także

Menadżer Kultu: wciąż mam w sobie chęć tworzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 18:03
Mija 30 lat od założenia legendarnego zespołu. - Choć nasze relacje różnie się układały, przez cały ten czas byliśmy z Kazikiem w przyjaźni - opowiada w "Muzycznej Jedynce" były basista, a dziś menadżer Kultu, Piotr Wieteska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi filharmonicy podbiją świat?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 17:20
Projekt Młoda Filharmonia to orkiestra złożona z najzdolniejszej młodzieży ze szkół muzycznych z całej Polski. Muzycy wykonują utwory m. in. Led Zeppelin, Czesława Niemena, czy Michaela Jacksona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grają, co przyjdzie im do głowy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 18:16
- Postanowiliśmy, że nie będziemy się ograniczać stylistycznie i jeśli słuchamy wielu gatunków, to każdy z nich w naszej twórczości może znaleźć miejsce - mówią członkowie zespołu Płyny.
rozwiń zwiń