Kayah i Marcin Wyrostek na Festiwalu "Warszawa Singera"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 15:33
Mówią, że to jemu akordeon zawdzięcza renesans. W "Muzycznej Jedynce" Marcin Wyrostek zaprosił na wieczorny premierowy koncert Kayah & Transoriental Orchestra.
Audio
Marcin Wyrostek
Marcin WyrostekFoto: PR/W. A. Jurzyk

Wydarzenie to będzię częścią IX Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Kayah wystąpi w towarzystwie wielonarodowościowej orkiestry instrumentalistów, z udziałem m.in. Marcina Wyrostka. - Dzś na Placu Grzybowskim usłyszymy bardzo dużo wpływów bałkańskich, żydowskich, orientalnych. W przeróżnych kombinacjach - zapewnia muzyk.

Gość radiowej Jedynki wyjaśnia też, że popularność akordeonu wzięła się kiedyś z tego, że był on instrumentem bardzo poręcznym, a jednocześnie bardzo wszechstronnym muzycznie. Marcin Wyrostek ma nadzieję, że po koncercie pojawi się płyta. Warto dodać, że piątkowa prezentacja to nie pierwszy wspólny występ Marcina Wyrostka i Kayah.

Posłuchaj całej rozmowy, w której Marcin Wyrostek mówi o współpracy z Kayah i o najbliższych planach artystycznych.

Rozmawiała Iza Żukowska.

(ag)

Czytaj także

Nawet Kayah się obawia, że nie wytrzyma

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 18:07
- Mam nadzieję, że dam radę wyśpiewać wszystko, co planuję. Dotąd na próbach mi się nie udało – mówi Kayah o przygotowaniach do koncertu w ramach festiwalu "Warszawa Singera”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż z Kayah śladami narodu żydowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 08:00
Koncert Kayah z zespołem Transoriental Orchestra, będzie jednym z największych wydarzeń IX edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". O niełatwych przygotowaniach do występu artystka opowiedziała w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa Singera: Korczak na wesoło

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 17:30
1 września na małej scenie Teatru Żydowskiego obejrzeć będzie można spektakl "Koszałki Opałki". Scenariusz do sztuki powstał na podstawie humoresek i felietonów Janusza Korczaka oraz piosenek warszawskich.
rozwiń zwiń