X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie Nosowska czy Jopek, ale Koteluk. Mela Koteluk!

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 09:00
Wyjechała z domu w bardzo młodym wieku, co pozwoliło jej zebrać różnorodne doświadczenia nie tylko muzyczne. O owocach tego doświadczenia wokalistka opowiadała w "Muzycznej Jedynce".
Audio
Nie Nosowska czy Jopek, ale Koteluk. Mela Koteluk
Foto: PR/E. Iwanicka

Na imię ma Malwina. - Ale Mela już mocno do mnie przylgnęło, a Koteluk to moje prawdziwe nazwisko. Natomiast faktycznie słyszę czasami, że w sumie Mela Koteluk brzmi, jak pseudonim sceniczny – mówiła w "Muzycznej Jedynce". Mela Koteluk to też nazwa jej zespołu.

W tym roku ukazał się debiutancki album artystki zatytułowany "Spadochron”. Trudno jednak mówić "debiutantka” o wokalistce, która występowała m.in. z grupą Scorpions. – W środowisku muzycznym krąży taki żart, że debiutantem jest się i przy drugiej i trzeciej płycie. Ja w muzyce ciągle szukam, ale rzeczywiście na ten moment mogłam powiedzieć to, co miałam do powiedzenia. Co będzie dalej, jeszcze nie wiem – dodała.

 

Mela Koteluk przez krytyków musycznych porównywana była do Anny Marii Jopek, albo do Katarzyny Nosowskiej. I sama przyznaje, że takie szufladkowanie jej nie przeszkadza. – Rozumiem, że tak bywa, nie drażni mnie to. Mam natomiast nadzieję, że dojdzie kiedyś do tego, że po prostu będę dla słuchaczy Melą. Myślę, że trochę już się tak stało – powiedziała w radiowej Jedynce artystka.

Zespół Mela Koteluk wyjeżdża właśnie w jesienną trasę koncertową. – Zaczęliśmy pierwszego września podczas koncertu w Polskim Radiu, teraz ruszamy w Polskę i zapraszamy na koncerty – powiedziała Koteluk.

Wokalistka wyprowadziła się z domu w wieku 16 lat. Jak przyznała, przez te lata zbierała doświadczenia muzyczne i nie tylko. - Była poezja śpiewana, ale i Scorpions. To były elementy moich poszukiwań artystycznych, ale i otwartości na przygodę i nowych ludzi – wspominała.

Mela
Mela Koteluk i Iza Żukowska w studiu radiowej Jedynki, fot. PR/E. Iwanicka

Teksty na płycie "Spadochron" są jej autorstwa. – Pisanie przychodzi mi z łatwością. Ale oczywiście nie pretenduję do mistrzów. Daleko mi jeszcze - przyznała.

Czego Mela Koteluk słucha na co dzień? Jakie są jej dalsze plany artystyczne i dlaczego jej pierwsza płyta powstawała bardzo długo? Tego wszystkiego dowiesz się z nagrania całego wywiadu z Melą Koteluk.

Rozmawiała Iza Żukowska.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert Meli Koteluk w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:00
To wokalistka i autorka tekstów, z wykształcenia jest kulturoznawcą. W "Ministerstwie Dźwięku" na żywo wystąpiła Mela Koteluk.
rozwiń zwiń