Ostrowska: wreszcie przestałam słuchać doradców, oto płyta

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 16:21
- Wiele lat chciałam nagrać płytę koncertowa, ale ciągle mnie przekonywano, że to się nie sprzedaje – mówiła w "Muzycznej Jedynce" wokalistka. Jak to się stało, że płyta "GRAMY!" jednak powstała?
Audio
  • Małgorzata Ostrowska o swojej najnowszej płycie i nie tylko
Piętnaście lat temu ukazał się solowy debiut Małgorzaty Ostrowskiej
Piętnaście lat temu ukazał się solowy debiut Małgorzaty OstrowskiejFoto: PR/Wojciech Kusiński

Najnowsza płyta Małgorzaty Ostrowskiej to zapis kilku koncertów, między innymi ze studia radiowej Trójki.  Jak przyznała wokalistka, pomysł płyty koncertowej od dawna chodził jej po głowie. – Ale byłam przekonywana, że radia nie grają takich wersji. A ja jakoś ulegałam tym sugestiom, aż stwierdziłam, że trzeba realizować to, czego się chce. I zrobiłam płytę koncertową – powiedziała.

Małgorzata Ostrowska zaznaczyła przy tym, że  wierzy także w powodzenie komercyjne tego wydawnictwa. - Na zachodzie, szczególnie w USA, jest renesans płyt koncertowych. Być może słuchacze mają dość studyjnych, dopracowanych, pięknie nagranych ale jednak nieco plastikowych płyt – mówiła.

Sama swoją płytę nazywa "rock’n’rollem z dystansu”. – To znaczy, że z pełną świadomością tego, co było, co mam w sobie, co mogłam zrobić, ale z dystansem – tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce".

Zapytana przez jednego ze słuchaczy Jedynki, czy jest zadowolona ze swojego życia odpowiedziała, że generalnie tak. A jakie ma plany artystyczne? - Jak zawsze, czyli koncerty. Jest jesień, więc występów będzie mniej, będą bardziej klubowe. Później będzie zima, a w okolicach lutego jest już pora na moje wakacje – cieszyła się wokalistka.

Dokąd wybiera się w podróż? O tym usłyszysz w nagraniu wywiadu. Małgorzata Ostrowska przyznała się w nim też do pewnego kompleksu…  

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

ei

Czytaj także

Śląsk przebija Warszawę. Zdziwisz się czym

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 18:21
W powszechnym odczuciu między Śląskiem i Mazowszem panuje, delikatnie mówiąc, dystans. Ale nie w każdej dziedzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Rozynek: to płyta dla tych, którzy mnie nie lubią

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 21:00
Powodem spotkania z artystą w Muzycznej Jedynce była płyta "Second Hand", która swoją premierę miała 25 września. To piąty, solowy krążek w karierze Marcina Rozynka. Są na nim covery utworów polskich artystów.
rozwiń zwiń