Geppert: ten występ, to będzie wielkie święto

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 14:38
27 października w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie Edyta Geppert i Krzysztof Herdzin zagrają wyjątkowy koncert.
Audio
Edyta Geppert
Edyta GeppertFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wokalistka uważa ten wieczór za swoje wielkie święto. Zostanie jej wtedy wręczona złota płyta za krążek "Moje królestwo”.

Piotr Loretz podkreślił, że wyróżniony nagrodą album jest zapisem koncertu w Filharmonii Łódzkiej, na którym wokalistka wykonywała utwory w akompaniamencie fortepianowym Krzysztofa Herdzina, a na trąbce towarzyszył im Jerzy Szarecki. Goście radiowej Jedynki żałowali, że wiele wcześniejszych spotkań muzycznych nie zostało zarejstrowanych, jak choćby występy z Henrykiem Alberem.

Edyta Geppert wspominała w "Muzycznej Jedynce" Agnieszkę Osiecką, która gdyby żyła obchodziłaby 9 października swoje 76. urodziny. Napisała ona dla wokalistki wiele znanych utworów. – Miałam to szczęście ją znać i śpiewać jej teksty – dodała.

Kariera Edyty Geppert nabrała rozpędu w 1984 roku, kiedy to zdobyła Grand Prix na Festiwalu w Opolu. Później sukces ten powtórzyła jeszcze w 1986 i 1995 roku, co czyni ją najbardziej utytułowaną piosenkarką w historii opolskiego festiwalu.

Audycję prowadziła Maria Szabłowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Muzyczne hołdy dla wielkich tekściarzy

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 00:05
Stanisław Soyka z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz zmontowany przez Janka Młynarskiego zespół wykonujący utwory z tekstami jego ojca - Wojciecha, to dwa wspaniałe trójkowe koncerty, które przypomnimy 19 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Banalne teksty z prostoty serca

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 08:00
- Pomysł na projekt "Kołysanki na wieczny sen" wziął się z mojej odwiecznej tęsknoty, ale też z umiłowania formy kołysankowej, naiwnej i banalnej – mówi śpiewająca po hebrajsku Lena Piękniewska, gość Marka Niedźwieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętajmy o Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 14:00
Śpiewała:" Kiedy mnie już nie będzie spalcie w kominie moje buty i płaszcz. Zróbcie sobie miejsce". Odeszła 13 lat temu. Zostawiła po sobie nieśmiertelne teksty.
rozwiń zwiń