Geppert: ten występ, to będzie wielkie święto

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 14:38
27 października w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie Edyta Geppert i Krzysztof Herdzin zagrają wyjątkowy koncert.
Audio
Edyta Geppert
Edyta GeppertFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wokalistka uważa ten wieczór za swoje wielkie święto. Zostanie jej wtedy wręczona złota płyta za krążek "Moje królestwo”.

Piotr Loretz podkreślił, że wyróżniony nagrodą album jest zapisem koncertu w Filharmonii Łódzkiej, na którym wokalistka wykonywała utwory w akompaniamencie fortepianowym Krzysztofa Herdzina, a na trąbce towarzyszył im Jerzy Szarecki. Goście radiowej Jedynki żałowali, że wiele wcześniejszych spotkań muzycznych nie zostało zarejstrowanych, jak choćby występy z Henrykiem Alberem.

Edyta Geppert wspominała w "Muzycznej Jedynce" Agnieszkę Osiecką, która gdyby żyła obchodziłaby 9 października swoje 76. urodziny. Napisała ona dla wokalistki wiele znanych utworów. – Miałam to szczęście ją znać i śpiewać jej teksty – dodała.

Kariera Edyty Geppert nabrała rozpędu w 1984 roku, kiedy to zdobyła Grand Prix na Festiwalu w Opolu. Później sukces ten powtórzyła jeszcze w 1986 i 1995 roku, co czyni ją najbardziej utytułowaną piosenkarką w historii opolskiego festiwalu.

Audycję prowadziła Maria Szabłowska.

Czytaj także

Muzyczne hołdy dla wielkich tekściarzy

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 00:05
Stanisław Soyka z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz zmontowany przez Janka Młynarskiego zespół wykonujący utwory z tekstami jego ojca - Wojciecha, to dwa wspaniałe trójkowe koncerty, które przypomnimy 19 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Banalne teksty z prostoty serca

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 08:00
- Pomysł na projekt "Kołysanki na wieczny sen" wziął się z mojej odwiecznej tęsknoty, ale też z umiłowania formy kołysankowej, naiwnej i banalnej – mówi śpiewająca po hebrajsku Lena Piękniewska, gość Marka Niedźwieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętajmy o Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 14:00
Śpiewała:" Kiedy mnie już nie będzie spalcie w kominie moje buty i płaszcz. Zróbcie sobie miejsce". Odeszła 13 lat temu. Zostawiła po sobie nieśmiertelne teksty.
rozwiń zwiń