Największe hity Golden Life zagrane na nowo

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 19:07
- Praca nad tą płytą była odświeżająca. Wykonując przez ileś lat "Oprócz błękitnego nieba" czujesz pewną rutynę. A te utwory dały nam zastrzyk nowej adrenaliny - mówił w Jedynce o albumie "AQQ-akustycznie" Adam Wolski, wokalista Golden Life.
Audio
Adam Wolski
Adam WolskiFoto: Emilia Iwanicka/PR

Tym razem gdański zespół postanowił wybrać się w podróż ścieżką - jak przyznają sami muzycy - prawie przez siebie nieuczęszczaną. Sięgnął po instrumenty akustyczne po to, by nagrać i przedstawić swoje najbardziej znane i lubiane utwory w nowej formie.

- Zderzenie z naszą muzyką w takiej formie było dla nas nie lada wyzwaniem. Tutaj liczą się przede wszystkim umiejętności czystko techniczne, zarówno w śpiewaniu jak i w graniu. No i przede wszystkim instrumenty, które są dla nas nowe. Pojawiło się ich tutaj mnóstwo, między innymi akordeon, saksofon, mandolina, wiolonczela i pianino - wyliczał w "Muzycznej Jedynce" Adam Wolski.

Na płycie "AQQ-akustycznie" pojawiło się wielu gości, m.in. Robert Gawliński, Artur Gadowski, Muniek Staszczyk i Tomasz "Titus" Pukacki.

 

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Krajewskiego z Adamem Wolskim.

pg

Czytaj także

Dlaczego Polacy nie zrozumieli debiutu Golden Life

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 17:00
Ile razy to słyszeliśmy: "wreszcie polski zespół którego nie będziemy się wstydzić za granicą!". Jednym z pierwszych towarów eksportowych po 1989 roku miał być zespół Golden Life. Wczesne losy grupy poznaliśmy w audycji "Historia Pewnej Płyty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostrowska: wreszcie przestałam słuchać doradców, oto płyta

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 16:21
- Wiele lat chciałam nagrać płytę koncertowa, ale ciągle mnie przekonywano, że to się nie sprzedaje – mówiła w "Muzycznej Jedynce" wokalistka. Jak to się stało, że płyta "GRAMY!" jednak powstała?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grabaż: miałem strasznego doła

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 19:45
- To moje ostatnie DVD. Mam te swoje 47 lat i już chyba nie nadaję się na takie stresogenne historie - mówił w Jedynce Krzysztof "Grabaż" Grabowski, lider zespołu Strachy Na Lachy.
rozwiń zwiń