Bednarek ma nadzieję, że Grechuta się nie obrazi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 19:24
Dziś premiera nowej płyty Kamila Bednarka i jego zespołu "Jestem…". Jest na niej m.in. nowe wykonanie starego przeboju Marka Grechuty. O płycie piosenkarz mówi w "Muzycznej Jedynce".
Audio
Kamili Bednarek w radiowej Jedynce
Kamili Bednarek w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Ta płyta jest o wiele bardziej refleksyjna niż dwie poprzednie. Ostatnie dwa lata to był szybki kurs dojrzewania - mówi Kamil Bednarek. Muzyka się nie zmieniła, grają reggae. To nadal jego ulubiony gatunek, choć w Jedynce mówił, ze wcześniej słuchał głównie hip-hopu.
Płytę zespół nagrywał w przerwie między koncertami. Gość "Muzycznej Jedynki" przyznaje, że po pierwszym odsłuchaniu trochę marudził. Ale cieszy się, bo w trakcie sesji nagraniowych widział jak muzycy się rozwijają. Śpiewa tam m.in. piosenkę Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". - Mam nadzieję, że tam na górze pan Marek się nie obrazi - żartuje.
Kamil Bednarek podkreśla, że spełnia się na koncertach. - Koncert i studio to dwa różne światy - ocenia. Jego zdaniem, koncert kumuluje dużo energii. Piosenkarz wie, że może zaśpiewać tylko raz i musi w to włożyć całe serce.
W radiowej Jedynce Bednarek zapowiedział, że najbliższy koncert zagra 2 grudnia we Wrocławiu i będzie to koncert z niezwykłymi gośćmi. Nie chciał zdradzić jakimi.
Posłuchaj całej rozmowy, która prowadziła Iza Żukowska.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie korzenie słynnego trębacza

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 20:00
Randy Brecker jest uważany za jednego z najlepszych na świecie trębaczy jazzowych. W Polsce nagrał dwie płyty z Włodkiem Pawlikiem i jego trio oraz z orkiestrami symfonicznymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci dwóch mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 16:47
Kwartet "Rampa" działa już 20 lat, a powstał z myślą zaprezentowania się tylko na jednym występie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz świętuje z radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 08:37
W "Muzycznej Jedynce" muzyk będzie świętował dzień premiery jego pierwszej solowej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Enej: chcielibyśmy być jak Maryla Rodowicz

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 11:57
Specjaliści od żywiołowego folku wymieszanego z muzyką ukraińską i bałkańską właśnie wydali trzecią płytę. - Robimy to, co zawsze chcieliśmy robić i traktujemy to już po części jako naszą pracę, która daje nam dużo radości. Czego więcej można sobie życzyć? - mówił w Jedynce Piotr "Lolek" Sołoducha, wokalista zespołu.
rozwiń zwiń