Bednarek ma nadzieję, że Grechuta się nie obrazi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 19:24
Dziś premiera nowej płyty Kamila Bednarka i jego zespołu "Jestem…". Jest na niej m.in. nowe wykonanie starego przeboju Marka Grechuty. O płycie piosenkarz mówi w "Muzycznej Jedynce".
Audio
Kamili Bednarek w radiowej Jedynce
Kamili Bednarek w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Ta płyta jest o wiele bardziej refleksyjna niż dwie poprzednie. Ostatnie dwa lata to był szybki kurs dojrzewania - mówi Kamil Bednarek. Muzyka się nie zmieniła, grają reggae. To nadal jego ulubiony gatunek, choć w Jedynce mówił, ze wcześniej słuchał głównie hip-hopu.
Płytę zespół nagrywał w przerwie między koncertami. Gość "Muzycznej Jedynki" przyznaje, że po pierwszym odsłuchaniu trochę marudził. Ale cieszy się, bo w trakcie sesji nagraniowych widział jak muzycy się rozwijają. Śpiewa tam m.in. piosenkę Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". - Mam nadzieję, że tam na górze pan Marek się nie obrazi - żartuje.
Kamil Bednarek podkreśla, że spełnia się na koncertach. - Koncert i studio to dwa różne światy - ocenia. Jego zdaniem, koncert kumuluje dużo energii. Piosenkarz wie, że może zaśpiewać tylko raz i musi w to włożyć całe serce.
W radiowej Jedynce Bednarek zapowiedział, że najbliższy koncert zagra 2 grudnia we Wrocławiu i będzie to koncert z niezwykłymi gośćmi. Nie chciał zdradzić jakimi.
Posłuchaj całej rozmowy, która prowadziła Iza Żukowska.
(ag)

Czytaj także

Polskie korzenie słynnego trębacza

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 20:00
Randy Brecker jest uważany za jednego z najlepszych na świecie trębaczy jazzowych. W Polsce nagrał dwie płyty z Włodkiem Pawlikiem i jego trio oraz z orkiestrami symfonicznymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci dwóch mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 16:47
Kwartet "Rampa" działa już 20 lat, a powstał z myślą zaprezentowania się tylko na jednym występie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz świętuje z radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 08:37
W "Muzycznej Jedynce" muzyk będzie świętował dzień premiery jego pierwszej solowej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Enej: chcielibyśmy być jak Maryla Rodowicz

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 11:57
Specjaliści od żywiołowego folku wymieszanego z muzyką ukraińską i bałkańską właśnie wydali trzecią płytę. - Robimy to, co zawsze chcieliśmy robić i traktujemy to już po części jako naszą pracę, która daje nam dużo radości. Czego więcej można sobie życzyć? - mówił w Jedynce Piotr "Lolek" Sołoducha, wokalista zespołu.
rozwiń zwiń