Młody muzyk przekonuje, że w delikatności siła

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 19:57
Kuba Rawski właśnie wydał debiutancką płytę 'W Drodze". - To są szczere utwory, w który chodzi o przekazanie emocji i prawdy – mówił w „Muzycznej Jedynce”
Audio
Młody muzyk przekonuje, że w delikatności siła
Foto: PR/Wojciech Kusiński

Album "W drodze…”  zawiera kompilację 12 bardzo osobistych utworów, w większości opowiadających o miłości i sztuce życia. Utwory powstawały w ostatnich 14 latach twórczości artysty. Piosenki, które znalazły się na płycie zostały wybrane spośród ponad pięciuset skomponowanych przez artystę.

Czy nastrojowe ballady mają szanse przebić się na rynku? – Uważam, że w delikatności siła! Mam naturę balladowca i chciałem, żeby to była płyta nastrojowa. Poza tym przy tworzeniu nie kalkuluję, czy to będzie przebój. Wyrzucam z siebie słowa i muzykę zgodnie z wewnętrzną podpowiedzą. To są szczere utwory, w który chodzi o przekazanie emocji i prawdy – mówił muzyk w Pierwszym Programie Polskiego Radia.

 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Zbigniewa Krajewskiego z Kubą Rawskim.  

ei 

-------------------------

Kuba Rawski urodził się w Świebodzinie w woj. lubuskim. Na scenie zadebiutował w roku 2003 utworem pt. "Bez Ciebie”, do którego powstał teledysk w reżyserii Cezarego Ciszewskiego. Wokalista swój warsztat szkolił pod okiem prof. Barbary Bajon w Poznańskim Studium Piosenkarskim, jak również w Warszawie u Mistrza śpiewu prof. Tadeusza Konadora.

Rozmowy z ciekawymi twórcami znajdziesz na stronie "Muzycznej Jedynki"

Czytaj także

Bednarek ma nadzieję, że Grechuta się nie obrazi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 19:24
Dziś premiera nowej płyty Kamila Bednarka i jego zespołu "Jestem…". Jest na niej m.in. nowe wykonanie starego przeboju Marka Grechuty. O płycie piosenkarz mówi w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na albumie Rynkowskiego artysty mniej niż innych

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 16:26
Na podwójnym albumie "Ryszard Rynkowski: Razem" piosenkarz nie śpiewa sam. Można powiedzieć, że śpiewa mniej niż inni. Dlaczego? Wyjaśnia to w Muzycznej Jedynce.
rozwiń zwiń