Premierowa piosenka świąteczna Olgi Bończyk. Będzie zimowy hit?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 18:42
- Piosenki zimowe mają to do siebie, że ich żywot jest dłuższy, niż w przypadku kolęd. A ta ma refren taki, że na długo zostaje w głowie – mówiła wokalistka w radiowej Jedynce.
Audio
Olga Bończyk
Olga BończykFoto: PR/Wojciech Kusiński

Muzykę i słowa do utworu "Swingująca zima” napisała Majka Jeżowska, z którą Olga Bończyk przyjaźni się od lat. - Zwierzyłam się kiedyś Majce, że marzy mi się taka zimowa piosenka. Wierciłam jej dziurę w brzuchu i ona taką piosenkę dla mnie napisała. Wydaje mi się, że jej refren jest taki, że na długo zostanie w głowie – mówiła Olga Bończyk w Pierwszym Programie Polskiego Radia.

Jak zaznaczyła, "żywot" takiego utworu jest dłuższy, niż czas kolędowania. – Bo kolędy śpiewamy głównie przy stole wigilijnym, a piosenki świąteczne można grać wcześniej i także po świętach. Przecież zima trwa, śnieg leży, mróz ściska, można o tym śpiewać – powiedziała Olga Bończyk.

Znana m.in. z serialu "Na dobre i na złe” aktorka, łączy pracę na scenie, przed kamerą i na estradzie. – Często otrzymuję role śpiewane, bo reżyserzy szczęśliwie chcą wykorzystywać moje umiejętności wokalne. Ale grałam też bez śpiewu – opowiadała w "Muzycznej Jedynce”.

Jeśli chodzi o dorobek płytowy, Olga Bończyk najbardziej dumna jest z ostatniego krążka. "Listy z daleka” to 12 piosenek skomponowanych i napisanych przez legendy polskiej muzyki (m.in.: Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka), śpiewanych przed laty przez Kalinę Jędrusik, przygotowanych w nowych aranżacjach na orkiestrę symfoniczną. – Miałam przyjemność grać ten repertuar z orkiestrą Polskiego Radia, ale gram też te koncert w wersji akustycznej. A o koncertach artyści marzą najbardziej – mówiła Olga Bończyk.

>> Płytę Olgi Bończyk kupisz w sklepie Polskiego Radia

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. Z Olgą Bończyk rozmawiała Maria Szabłowska. (ei)

Czytaj także

Bończyk: piosenki Jędrusik to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 11:59
- O tych piosenkach marzyłam blisko 7 lat; ich nagrywanie było dla mnie prawdziwym szczęściem i wyzwaniem, a wykonania z orkiestrą dodają skrzydeł - mówiła w Trójce Olga Bończyk, zapraszając na dziesiejszy koncert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety, kobiety … mądrzejsze są niestety

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 12:35
- Każda kobieta powinna mieć pomysł na siebie, powinna go realizować i być samowystarczalna - uważa Olga Bończak, która wierzy w hasło: "Pamiętaj! Kobiecość to siła!"
rozwiń zwiń