X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kuba Sienkiewicz: lubię piosenki pisane obecnie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 17:09
Lider zespołu Elektryczne gitary przyznał, że woli grać nowe piosenki, a jeśli ma grać stare to w nowych opracowaniach.
Audio
Kuba Sienkiewicz w studiu Muzycznej Jedynki
Kuba Sienkiewicz w studiu "Muzycznej Jedynki"Foto: Marlena Borawska/PR

- Tamte nagrania były zupełnie nieprzemyślane i te piosenki nabrały kształtu dopiero w konfrontacji z widownią - wyjaśnia  gość "Muzycznej Jedynki". Dlatego lubi późniejsze wersje swych przebojów i te obecne utwory, bo one są mu bliższe. - Tamte były spontaniczne i zupełnie bez sensu - dodaje Kuba Sienkiewicz.

Artysta tłumaczy też dlaczego na koncertach zespół wykonuje głównie znane już piosenki. - Na dużej widowni nie należy eksperymentować. Jak mamy 500 tysięcy ludzi przed estradą to trzeba się posłużyć się piosenkami głównie znanymi z promocji - mówi lider Elektrycznych gitar. Te pół miliona widzów było na koncercie podczas Przystanku Woodstock. - To robi wrażenie - przyznaje. Nagrano ten koncert na DVD, a wydawnictwo jest teraz do kupienia w sklepach. 

Gość Jedynki przyznaje, że zgłosiło się do niego kilka osób z propozycją, aby napisał dla nich teksty. Ale nie doszło do sfinalizowania współpracy. - Być może jest tak, że interpretowanie moich piosenek jest poniekąd trudne - zastanawia się piosenkarz. Bo to są proste formy, czasami prymitywne, ale piosenka autorska, a swoje teksy zalicza do takiej kategorii muzyki, wymaga śpiewającego autora i przekazywanie tego komuś innemu jest zawsze półśrodkiem - wyjaśnia.

Zespół Elektryczne gitary bierze udział w każdym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym zbliżającym się będzie grał w Belgii.

Posłuchaj całej rozmowy Zbigniewa Zeglera z Kubą Sienkiewiczem.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sienkiewicz: Jakie to wszystko płytkie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 15:05
Kuba Sienkiewicz: Odwracam się od rzeczywistości…, od popkultury, od stereotypowych zachowań. Po prostu, nie ruszają mnie.
rozwiń zwiń