X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Królowie Dnia Ostatniego, czyli na nowo o tym co było

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 16:00
Na Zachodzie już od kilku lat panuje moda na powrót do muzyki lat 60. i 70. Polscy muzycy też chętnie sięgają do takich źródeł: członkowie zespołu Królowie Dnia Ostatniego nie ukrywają, że to właśnie dźwięki sprzed 40 lat inspirują ich najbardziej.
Audio
Królowie Dnia Ostatniego
Królowie Dnia OstatniegoFoto: źr. myspace

Królowie Dnia Ostatniego to zespół - jak sami o sobie mówią muzycy - założony z potrzeby powrotu do korzeni rockowego grania - głośno, bezkompromisowo i bez udawania. Grupę tworzą: Dominik Siejak (wokal), Krzysztof Nowicki (gitara), Piotr Machałowski (bas), Łukasz Nowicki (perkusja).

- Najważniejsza jest dla nas klasyka. Nawet na nowości patrzymy przez pryzmat tego, co już było  – przyznali zgodnie członkowie zespołu w "Muzycznej Jedynce". Jak twierdzą, sposób ich pracy nad piosenkami również przypomina trochę ten sprzed kilku dekad – dotyczy to przede wszystkim tekstów.

- Odwołujemy się do tradycji także polskiej muzyki, bo kiedyś to profesjonalni tekściarze pisali teksty. Dlatego u nas za część liryczną odpowiada Jacek Szablański – powiedzieli goście Jedynki. Jeśli natomiast chodzi o kompozycję, wszystkie pomysły pochodzą od Krzysztofa Nowickiego.

Jak do żywej i pełnej energii muzyki ma się apokaliptyczna nazwa zespołu? Dowiesz się słuchając dołączonego materiału.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

szr.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Królowie dnia ostatniego "Ostatni człowiek na ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostrowska: wreszcie przestałam słuchać doradców, oto płyta

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 16:21
- Wiele lat chciałam nagrać płytę koncertowa, ale ciągle mnie przekonywano, że to się nie sprzedaje – mówiła w "Muzycznej Jedynce" wokalistka. Jak to się stało, że płyta "GRAMY!" jednak powstała?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młody muzyk przekonuje, że w delikatności siła

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 19:57
Kuba Rawski właśnie wydał debiutancką płytę 'W Drodze". - To są szczere utwory, w który chodzi o przekazanie emocji i prawdy – mówił w „Muzycznej Jedynce”
rozwiń zwiń