Marcelina nie liczy sprzedanych płyt

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 17:36
Piosenkarka nie wie, ile płyt z jej muzyką rozeszło się na rynku. Woli liczyć koncerty, a tych też jest niemało.
Audio
Marcelina w studiu radiowej Jedynki
Marcelina w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

W 2011 roku ukazała się pierwsza płyta wokalistki. Album zatytułowany "Marcelina” powstawał w warszawskim studiu Tokarnia od listopada 2009, pod okiem producenta muzycznego - zespołu JUNE. Krążek został zgłoszony do nagrody Fryderyków.
- To było duże zaskoczenie - mówi Marcelina . Przyznaje, że było to też duże wyróżnienie dodające skrzydeł. I motywacja do dalszej pracy.
Marcelina jest absolwentką wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Choć to niepedagogiczne przyznaje, że ukończenie szkoły nie jest potrzebne, żeby stać się artystką i kompozytorką. - Choć to się przydaje, bo daje podstawę do tego, żeby bardziej świadomie bawić się dźwiękiem - ocenia piosenkarka. Oczywiście ułatwia też nawiązywanie artystycznych kontaktów.

Na początku kariery trudność sprawiało jej pisanie tekstów, bo z muzyką nie miała problemów. Jednak i tę barierę pokonała. Niedawno wydała tzw. epkę, czyli coś pośredniego między dużą płytą a singlem.
Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadziła Maria Szabłowska.
(ag)

Czytaj także

Muzyka jest kobietą

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 16:42
- Lubię się bawić muzyką. Zawsze pociągała mnie improwizacja. Kiedy nie ma zaplanowanego końca, to lubię się wraz z muzykami pobawić dźwiękiem - mówi w "Muzycznej Jedynce" Marcelina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Cerekwicka zdradza sekrety życia

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 10:30
- Powinniśmy całe swoje życie budować na zasadzie wyższych szczytów do zdobycia – stwierdziła artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz zremiksowana

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 19:17
W poniedziałek 3 grudnia premiera płyty Kasi Stankiewicz "Extrapop reedycja". Piosenkarka w "Muzycznej Jedynce" opowiada o kulisach powstania płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukulska: piosenki rodziców są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 16:02
- Oryginał już jest. Nic lepszego nie zrobimy - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Natalia Kukulska. Opowiada o koncercie w Opolu, podczas którego były śpiewane piosenki jej rodziców.
rozwiń zwiń