Topa o "Drogówce": to film o tym jak bardzo się zmieniliśmy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 15:53
W swoim najnowszym dziele Wojciech Smarzowski bierze pod lupę środowisko polskiej policji. Jednak jak zapewnia grający główną rolę Bartłomiej Topa – "Drogówka" nie jest filmem oskarżycielskim.
Audio
Kadr z filmu Drogówka,a na zdjęciu Bartłomiej Topa (L) i Eryk Lubos
Kadr z filmu "Drogówka",a na zdjęciu Bartłomiej Topa (L) i Eryk LubosFoto: mat.prasowe

 - Ten film jest tylko wycinkiem rzeczywistości. Poza tym dla mnie to przede wszystkim obraz procesu dwudziestoletniej przemiany całego społeczeństwa – przyznaje aktor. Grany przez niego bohater, sierżant Król, po tym jak zostaje niesłusznie oskarżony o zabójstwo próbuje udowodnić swoją niewinność i dociera do informacji, które stawiają w złym świetle jego kolegów.

Bartłomiej Topa dodaje, że ważne dla niego jest, aby filmy w których gra poruszały ważne, uniwersalne tematy, tak jak w przypadku spektaklu "Kuracja",  wyreżyserowanego zresztą przez Smarzowskiego. – Bohater tego spektaklu jest lekarzem, który zostaje później wrzucony w rolę pacjenta i nie jest w stanie z niej wyjść. Myślę, wszyscy jesteśmy w takiej sytuacji bez wyjścia i próbujemy jakoś sobie z tym radzić.

Mimo udanej współpracy z Wojciechem Smarzowskim, Bartłomiej Topa już zapowiada pracę nad nowym filmem innego reżysera. Więcej na ten temat dowiesz się słuchając dołączonego wywiadu z aktorem.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

szr

Czytaj także

Kontrowersje w Gdyni. "Niesprawiedliwy werdykt"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2011 08:00
- To werdykt niesprawiedliwy i rozczarowujący - komentowali krytycy filmowi i dziennikarze akredytowani na festiwalu filmowym w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy powstaje polska odpowiedź na film "Siedem"?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 14:49
- Historia zaczyna się na tylnym siedzeniu radiowozu, a kończy gdzieś w Brukseli – mówił w Czwórce Bartłomiej Topa, odtwórca głównej roli w nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smarzowski mierzy się z Tyrmandem

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 14:02
– W najnowszym filmie Wojciech Smarzowskiego "Siedem dni” Warszawa będzie piękna, ze złotymi klamkami, ale też ohydna, odrażająca, w budowie, bo takie jest to miasto – mówi Batłomiej Topa, odtwórca głównej roli.
rozwiń zwiń