Czesław Niemen prywatnie był domatorem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 16:15
W "Muzycznej Jedynce" Małgorzata Niemen opowiadała o dwóch obliczach wykonawcy piosenki "Pod papugami". Tym scenicznym i tym prywatnym.
Audio
Małgorzata Niemen w studiu radiowej Jedynki
Małgorzata Niemen w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Niewielu zdaje sobie sprawę, jak bardzo Czesław się zmieniał. Długo marzył o tym, żeby pokazać się publiczności z tej bardziej awangardowej strony - przyznaje żona artysty. I od razu dodaje, że mimo dużych ambicji artystycznych wokalista poza sceną był bardzo skromny.

- Czesława zawsze dobrze przyjmowała publiczność, choć zachowywał się on normalnie i nie epatował swoim ego - powiedziała Małgorzata Niemen. Podkreśla że w życiu artysty zawsze ważną rolę odgrywała rodzina. - Ja krzątałam się po domu, córki chodziły do szkoły. Czesławowi takie codzienne sprawy nie przeszkadzały. Nigdy nie przedkładał kariery nad to, co się dzieje w domu - wyjaśnił gość Jedynki.

Jak dzisiaj, po dziewięciu latach od śmierci Czesława Niemena, odbierana jest jego twórczość, dowiesz się, słuchając całej rozmowy z żoną artysty, którą prowadził Pawel Sztompke.

(szr)

Czytaj także

Była muzą Niemena

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 15:52
Zjawiskowa Farida odwiedziła studio Muzycznej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proces o słynny utwór Niemena. Wdowa domaga się 50 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2011 19:03
Zadośćuczynienia, odszkodowania oraz zakazu wykorzystywania kompozycji "Musica magica" domaga się od Stowarzyszenia Muzycznego Brzemienia Małgorzata Niemen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemen: Nie jestem straszną wdową ze szlabanem

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 10:20
- Wiedziałam, że to nie będzie "Jan Kowalski”, który przyjdzie po pracy, otworzy gazetę. Tylko, że to będzie człowiek, z którym będę rozmawiać na interesujące tematy, tego mi dzisiaj bardzo brakuje - opowiada Małgorzata Niemen.
rozwiń zwiń