Ania Szarmach: nigdy nie zazdrościłam takiego losu, a teraz...

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 15:52
Zaczynała w chórkach wielu polskich artystów. - Przekonałam się wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na soliście - wspomina wokalistka, która teraz sama musi stawać na środku sceny.
Audio
Ania Szarmach
Ania SzarmachFoto: Andrzej Szozda/PR

Ania Szarmach zaczęła śpiewać bardzo wcześnie i trafiła do szkoły wokalnej w Katowicach. – Musiałam obrać indywidualny tryb nauczania, ale dałam sobie radę. Natomiast studia wpoiły mi prawdziwą miłość do muzyki… wcześniej odczuwałam raczej niedojrzałą fascynację – wspominała w "Muzycznej Jedynce".

Wokalistka na początku śpiewała w chórkach, występując m.in. z Ewą Bem. – Nigdy nie zazdrościłam stojącemu na środku sceny soliście, bo wiedziałam, jak wielka odpowiedzialność ciąży na tej osobie. Teraz, kiedy sama znalazłam się "na przedzie", wiem, że chcę tam wytrwać. Nie mogę poprzez zmianę planów zawodzić tych, którzy przychodzą na koncerty, ani siebie samej. I niszczyć tego, co sobie zaplanowałam – uważa wokalistka.

Posłuchaj całej rozmowy Marii Szabłowskiej i jej gościa.

mk

Zobacz więcej na temat: ciąża Katowice Ewa Bem

Czytaj także

Pierwsze dźwięki bluesa rozbrzmiały sto lat temu

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 17:53
Jeden z najważniejszych wynalazków muzyki rozrywkowej obchodzi setne urodziny. Jest nim tak zwany Memphis Blues - utwór, który dał początek wielu znanym dziś gatunkom muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda im. George’a i Iry Gershwinów w rękach piosenkarki folkowej

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 12:26
Przyznawane co roku przez Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych wyróżnienie dotąd otrzymało czterech artystów, w tym Paul McCartney i Stevie Wonder. Teraz dołączyła do nich kobieta – Carole King.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografia zainspirowała zespół muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 17:34
Choć występują już kilkanaście lat, mało kto cokolwiek o nich wie. Właśnie szykują nową płytę. O niej i o sobie samych opowiadają na antenie radiowej Jedynki członkowie zespołu Photony.
rozwiń zwiń