Jak Arkadiusz Jakubik wpędził w depresję Marię Szabłowską

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 15:50
Znany aktor nagrał płytę z zespołem Dr Misio. – To rock’n’roll bez przebaczenia. A teksty napisali nam najbardziej depresyjni autorzy w tym kraju – opowiadał Arkadiusz Jakubik w radiowej Jedynce.
Audio
  • Arkadiusz Jakubik o zespole Dr Misio (Muzyczna Jedynka)
Arkadiusz Jakubik w studiu Jedynki
Arkadiusz Jakubik w studiu Jedynki Foto: PR/Wojciech Kusiński

Przygoda Arkadiusza Jakubika z muzyką to już solidny kawał historii. – Tak naprawdę nigdy nie chciałem być aktorem, tylko rock’n’rollowcem, chociaż śpiewać za bardzo nie potrafię. Dlatego przekorne, na pierwszym miejscu swojego aktorskiego CV wpisuję epizod muzyczny, czyli tercet wokalny w klasycznej operetce "Zemsta Nietoperza” – zdradził aktor w rozmowie z Marią Szabłowską.

Studiując we wrocławskiej szkole teatralnej, Arkadiusz Jakubik występował w zespole "Bez krzywdy”. – Z muzyką rockowa za wiele nie miało to wspólnego, chociaż graliśmy rockowe covery, ale to był raczej happening aktorów. Na nazwę ogłosiliśmy konkurs, który zresztą wygrał Robert Więckiewicz – wspominał gość "Muzycznej Jedynki”.  

Dr Misio to zespół, w którym poza Arkadiuszem Jakubikiem grają: Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis i Jan Prościński. – To zespół, na który czekałem całe życie. Trudno zakwalifikować go muzycznie, ja to nazywam rock’n’rollem bez przebaczenia. Myślę, że to kawał dobrej, rockowej muzyki z mocnym przekazem. Dla mnie, jako dla aktora, a czasami reżysera, przekaz i słowo to kwestia bardzo ważna. Bo nie wystarczy zaśpiewać bal bla bla do dobrej muzyki, żeby z tego powstała piosenka – mówił artysta.

Dlatego Dr Misio zaprosił do współpracy przy tekstach Krzysztofa Vargę i Marcina Świetlickiego. - Dla mnie Dr Misio to podróż do wnętrza człowieka, to próba rozprawienia się z naszymi lękami i depresjami. Zresztą ci dwa panowie to też chyba najbardziej depresyjni autorzy w tym kraju – dodał Arkadiusz Jakubik. Ciężka walka z ludzka psychiką wydaje się być bardzo sugestywna, bo nawet Maria Szabłowska przyznała, że płyta wpędziła ją w depresję.

Dlaczego znakiem rozpoznawczym Dr Misio są gacie i podkoszulek siatkowy oraz czym dla aktora jest  "klątwa Orła” i jak dopadła Arkadiusza Jakubika? Między innymi o tym można usłyszeć w nagraniu audycji. Zapraszamy.

Rozmawiała Maria Szabłowska.  

Zobacz więcej na temat: Arkadiusz Jakubik

Czytaj także

"Wszyscy mamy brud za paznokciami"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 16:01
Arkadiusz Jakubik - aktor, reżyser i scenarzysta teatralny oraz filmowy - opowiadał w "Muzycznej Jedynce" o roli sierżanta Petryckiego w "Drogówce" Wojciecha Smarzowskiego". Film wchodzi na ekrany 1 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arkadiusz Jakubik: patrzę na świat inaczej niż Smarzowski

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 11:34
Bohaterem "Spotkania z mistrzem" jest człowiek wielu talentów: aktor, reżyser, a ostatnio wokalista zespołu Dr Misio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2013: Polskie Oscary rozdane

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 15:50
Najwięcej Orłów powędrowałow do twórców "Obławy". Pierwszy raz wyróżniono najlepszy film dokumentalny, a Orła honorowego dostała Danuta Szaflarska.
rozwiń zwiń