X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pianista Ignacy Lisiecki: muzyka musi płynąć z serca

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 17:16
Rzadko w Muzycznej Jedynce gości artysta zajmujący się muzyką poważną. Ignacy Lisiecki, młody pianista, który właśnie zadebiutował płytą opowiada o swych muzycznych wyborach i planach na przyszłość.
Audio
Ignacy Lisiecki
Ignacy Lisiecki Foto: Wojciech Kusiński/PR

"Homage to Brahms" to przekorny tytuł, ponieważ album nie jest poświęcony jedynie Brahmsowi. - Płyta jest poświęcona głównie Schumannowi i Brahmsowi - mówi Ignacy Lisiecki. Wyjaśnia, że Schumann już jako dojrzały kompozytor utorował drogę Brahmsowi. Choć pianista nagrywa romantyków, to na płycie pomija Chopina. Choć oczywiście ma Chopina w repertuarze i grywa go na koncertach.
- Może dlatego, że studiowałem w Hanowerze i miałem kontakt z muzyką niemiecką, postanowiłem pierwszy album poświęcić temu tematowi - mówi muzyk w radiowej Jedynce. Wskazuje też, że Chopin oddzielał muzykę od życia prywatnego. A Schumann wręcz zachęcał, aby wnikać w jego życie prywatne. Ułatwiał to komponując utwory na cześć żony Klary, którą kochał.
Na płycie Ignacy Lisicki umieszcza też własną fantazję na temat jednego z najbardziej znanych utworów Brahmsa. To utwór na organy. - Nazywam go łabędzim śpiewem, bo pół roku później Brahms zmarł - tłumaczy pianista.
Artysta koncertował w Japonii i znów wybiera się do Kraju Kwitnącej Wiśni. Będzie tam nagrywał płytę. - Po moim pierwszym koncercie znalazłem tam impresariat, który zainteresował się moją osobą dwa lata temu, gdy miałem koncert w Tokio - mówi. A 8 listopada będzie miał debiut w Tokyo Opera City Hall. To najważniejsza po Suntory Hall sala koncertowa w Japonii. Prowadzi tez rozmowy o wydaniu płyty w Wielkiej Brytanii z utworami niemieckich romantyków.
Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadziła Iza Żuchowska.
(ag)

Zobacz więcej na temat: Muzyczna Jedynka MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak powstał niezapomniany przebój "Jej portret"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 16:00
"Jej portret" choć powstał 41 lat temu cały czas cieszy się popularnością u słuchaczy. O kulisach powstania piosenki mówił w "Muzycznej Jedynce" Włodzimierz Nahorny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młody wirtuoz gitary znów wchodzi do studia

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 10:06
W "Muzycznej Jedynce" 17-letni Adam Malicki - lider grupy 1One - opowie o pracach nad drugą płytą zespołu.
rozwiń zwiń