Gaba, Baaba i metalowcy. "Pozornie bez sensu”

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 15:41
Zespół Baaba i Gaba Kulka nagrali wyjątkowe piosenki rodem z lat 70. – To utwory, w których dzieją się rzeczy na które dziś naprawdę ciężko byłoby sobie pozwolić – mówiła wokalistka w radiowej Jedynce.
Audio
  • Gaba Kulka i Bartosz Weber o płycie "Baaba, Gabriela i Michał" (Muzyczna Jedynka/ Jedynka)
Zespół Baaba, Gaba Kulka i Michał Skrok. Foto: Tomek Dubiel, stylizacja Julia Sokolnicka (sesja zdjęciowa do płyty Baaba, Gabriela i Michał).
Zespół Baaba, Gaba Kulka i Michał Skrok. Foto: Tomek Dubiel, stylizacja Julia Sokolnicka (sesja zdjęciowa do płyty "Baaba, Gabriela i Michał"). Foto: mat. prom./baaba.bandcamp.com/fot. Tomek Dubiel

Cały projekt  "Baaba, Gabriela i Michał" to cztery piosenki, na bardzo wyjątkowym albumie. - Najprościej jest powiedzieć, że zespół Baaba zaprosił do nagrania Gabę Kulkę i Michała Skroka. Nagrał 4-piosenkową EP-kę o nazwie "Piastelsi”. Wyszła ona tylko na winylu i na plikach, które można kupić w sieci – powiedziała Gaba Kulka.

Gaba
Gaba Kulka w studiu Jedynki

Dźwięki nie były udoskonalane komputerowo. - Zrezygnowaliśmy z wydania CD, bo to stara muzyka, nagraliśmy zupełnie bez komputera. Nagrywał Maciej Cieślak – mówił w Jedynce Bartosz Weber.
Listy przebojów już podbija utwór "Metalowcy”, który niegdyś wykonała grupa Porum, na składance "Rytmy Metalowców". – Wynalazł go Maciej Moruś na składance z lat 70. To nagrania amatorskich zespołów przemysłu metalowego – mówił Bartosz Weber.  

Bartosz
Bartosz Weber w audycji "Muzyczna Jedynka"

Gaba Kulka dodała natomiast, że nie chodziło im o przerabianie wielkich hitów. – Te wybrane utwory, to piosenki, w których dzieją się rzeczy, na które normalnie ciężko sobie pozwolić. Brzmi tam coś, co pozornie brzmi bez sensu i nielogicznie. Może ewentualnie "Piastelsi” to bardziej znany utwór, zespół Dzikusy, z którym śpiewał wtedy Tadeusz Woźniak – dodała Gaba Kulka.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Rozmawiał Zbigniew Krajewski.
(ei)
 

Zobacz więcej na temat: Gaba Kulka Muzyczna Jedynka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gaba Kulka: w tym co robię nie ma teorii

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 22:15
- Za każdym razem, gdy Gaba gra, dzieje się coś, czego oczekujemy od wydarzeń artystycznych, czuć siłę wyższą - o twórczości Kulki mówi Agnieszka Szydłowska. Posłuchajcie niezwykłej historii powstawania albumu, który był pierwszym wielkim sukcesem artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska zdradza tajemnicę "doo”

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 15:56
"Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” to tytuł 10. studyjnego albumu zespołu Hey. – Użyte w tytule podwójne "o" to wcale nie jest błąd w druku” – wyjaśniała w "Muzycznej Jedynce" wokalistka zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baaba i Gabriela "Metalowcy"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 04:00
"Metalowcy" - Ten utwór niegdyś wykonała grupa Porum. Oczywiście na składance "Rytmy Metalowców".
rozwiń zwiń