Joanna Kondrat: wciąż mam wrażenie, że debiutuję

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 18:56
- Nie mogę się pozbyć tego uczucia od roku. Boję się, że będzie mnie to prześladowało przez kolejne lata - przyznała w Muzycznej Jedynce piosenkarka Joanna Kondrat.
Audio
  • Joanna Kondrat: wciąż mam wrażenie, że debiutuję (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Joanna Kondrat
Joanna KondratFoto: W. Kusiński/PR

Joanna Kondrat  weźmie udział w  sobotnim koncercie "W stronę krainy łagodności", w opolskim amfiteatrze. To będzie jej pierwszy koncert w Opolu po ubiegłorocznych debiutach. 

Piosenkarka przyznaje, że bardzo się tremuje. - Nie wiem na ile chlubne jest przyznawanie się do podobnych rozterek. Natomiast bardziej niż o prezentację muzyczną martwię się o to, w co ja się ubiorę i jak zachowam się na scenie - śmieje się Kondrat. Podkreśla jednak, że samego koncertu nie może się doczekać.

W Opolu wystąpi z autorskim programem obok Jaromira Nohavicy i Stanisława Soyki . - Wykonamy z moim zespołem  cztery utwory, które znajdą się też na naszej drugiej płycie - powiedziała Kondrat.

Płyta Joanny Kondrat pojawi się jesienią, najprawdopodobniej w listopadzie. Znajdą się na niej utwory, które powstały w ostatnim roku. Piosenka przyznała, że to trochę,  jak operacja na żywym organizmie. - Nie sądziłam, że jestem w stanie popełnić 12 tekstów nie skojarzonych tematycznie w tak krótkim okresie czasu. Pojawiła się też trudność z którą spotykają się twórcy, że im dalej idziemy, tym więcej od siebie wymagamy. Wpadłam w sidła sprawdzania tego pod kątem stylistycznym. Ostatecznie dostałam nowej energii. Wyrzuciłam wszystko, co zrobiłam w pierwszym okresie po debiutach i zaczęłam tworzyć.  To był bardzo płodny okres - powiedziała Kondrat przyznając, że bardzo dobrze czuje się z tymi piosenkami.

Piosenkarka podkreśliła, że zrzuciła z siebie niepewność, która towarzyszyła jej przy pierwszej płycie. Teraz czuje, że jest na wytyczonej drodze, czeka ją kilka przecznic, a te które wybierze, będzie zależało od niej samej. - Wszystkim życzę jakiegoś niemożliwego, które uczyni nas szczęśliwymi. Żebyśmy mieli cały czas do czego dążyć i wyznaczać sobie kolejne punkty. Właśnie to niemożliwe sprawia, że czuję się kompletna. Bez tego ciężko przetrwać tydzień za tygodniem - powiedziała Joanna Kondrat.

Piosenkarka planuje też kolejne koncerty. Jak mówi pozwalają jej odkrywać kolejne zakamarki, których nie odkryje tworząc piosenki w domu.

Z Jaonną Kondrat rozmawiała Iza Żukowska

tj

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Stanisław Soyka

Czytaj także

Soyka: Opole kojarzy mi się z... Hitchcockiem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 16:21
Zbliża się 50-lecie Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tej kultowej imprezie wielokrotnie brał udział Stanisław Soyka, który w "Muzycznej Jedynce" podzielił się pewną anegdotą sprzed lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaromir Nohavica: piszę o tym, co mnie spotyka

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 22:23
- O rzeczach ważnych i mniej ważnych, niepoważnych, o głupotach i filozoficznych tematach, bo to wszystko jest częścią mojego życia - powiedział radiowej Jedynce Jaromir Nohavica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert "W stronę krainy łagodności"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 11:41
W "Muzycznej Jedynce" zaprosimy na opolski koncert "W stronę krainy łagodności", nad którym radiowa Jedynka sprawuje patronat. Podczas koncertu wystąpią m.in. Jaromir Nohavica i Stanisław Soyka.
rozwiń zwiń