Urszula wydaje "Eony snu". Na koncertach będzie ogień

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 17:31
- Nie jestem zawodowym tekściarzem, nie mam nawyku zbierania tekstów, najpierw muszę usłyszeć muzykę. Na "Eony snu" pisanie tekstów przyszło naturalnie, czerpałam z życia, z gazet - opowiada Urszula w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Urszula i Piotr Mędrzak o płycie "Eony snu" w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem (Muzyczna Jedynka)
Urszula
UrszulaFoto: PR/W. Kusiński

- Tytuł płyty pochodzi od jednej z piosenek. To przenośnia tego, że jesteśmy w wielkiej podróży, wszystko jest zagadką, ale mamy dużo czasu, wieczność istnieje - wyjaśniła Urszula.

Singiel "Miłość", który zapowiada płytę "Eony snu" nie odzwierciedla jednak charakteru całego krążka. - To miał być bonus, nasz ukłon w stronę przeszłości i Stasia (Stanisław Zybowski, zm. 2001 - red.). Ja chciałam wyjść na początek z jakąś mocną piosenką, zupełnie inną niż do tej pory, na zasadzie szoku, ale przekonano nas, że ta spodoba się większości - mówiła wokalistka w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

"Miłość" Piosenką Dnia Radiowej Jedynki >>>

Płyta ukaże się po wakacjach, ale już dziś wiadomo, że 12 utworów to głównie kompozycje Piotra Mędrzaka do słów Urszuli, ale są też dźwięki Sebastiana Piekarka. Nagrania powstawały w górskim Red House Studio, na sprzęcie analogowym, a później nad materiałem pracował Greg Calbi, znany ze współpracy m.in. przy płytach Johna Lennona. - Bardzo chcieliśmy współpracować z takimi ludźmi, udało nam się - podkreślił Mędrzak.
Jakie muzyczne odniesienia znalazły się na płycie "Eony snu"? Kiedy nowy materiał usłyszymy na koncertach? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Urszula,
Urszula, Piotr Mędrzak (L) i Zbigniew Zegler. Foto. PR/W. Kusiński

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta Urszula

Czytaj także

Urszula "Miłość"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 1 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń