KaCeZet: pokolenia nie muszą ze sobą walczyć

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 16:49
- Mogą się od siebie uczyć cennych rzeczy. Z jednej strony świeża siła i nowe pomysły, z drugiej doświadczenie, z którego rozsądny człowiek powinien korzystać - powiedział w radiowej Jedynce Piotr Kozieradzki KaCeZet z zespołu Fundamenty.
Audio
  • KaCeZet: pokolenia nie muszą ze sobą walczyć (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Menadżer zespołu Fundamenty Paweł Sito i Piotr Kozieradzki KaCeZet
Menadżer zespołu Fundamenty Paweł Sito i Piotr Kozieradzki KaCeZet Foto: A. Gralewski/PR

Zespół jest przykładem porozumienia ponad pokoleniami. Gitarzysta grupy, Jacek Onaszkiewicz fanom reggae znany jest z działalności z zespołem Immanuel. Jego syn, Beniamin gra w Fundamentach na perkusji. Wokalista, autor tekstów i większości kompozycji to 28-latek KaCeZet, czyli Piotr Kozieradzki. A znany z pierwszych lat Maanamu z grania w nim na gitarze basowej Bogdan Kowalewski w ekipie Fundamentów odpowiada za nagłośnienie podczas koncertów. Grają muzykę przepełnioną reggae, hip-hopem, balladą, funkiem, czasem ocierając się o jazz, rock, a nawet… szanty.

Skąd wziął się KaCeZet? Jak wyjaśnia Kozieradzki od skrót słowa "Kaczor". - W pewnym momencie było z nim zamieszania kulturalno-polityczne, więc postanowiłem się w ten sposób nie przedstawiać - powiedział Kozieradzki.

Kozieradzki zapewnia, że w swoich piosenkach stara się nie mówić ludziom, co mają robić, bo nie czuje się do tego uprawniony. - Mogę podać przykład ze swojego życia i można się do tego odnieść. Wolałbym niczego nie narzucać - powiedział Kozieradzki. Przyznaje jednak, że ma nic złego w nakłanianiu ludzi do tego, by mieli dobry humor. - Moim celem jest robienie sztuki na godnym poziomie, o to dbam - podsumował  Piotr Kozieradzki.

1 października pojawi się płyta Fundamentów "Dziennik Kapitana cz. I". Promuje ją utwór Mistrz!, który był Piosenką dnia Radiowej Jedynki. Jeszcze w tym tygodniu premierę będzie miał do niego teledysk.

Z Piotrem Kozieradzkim (KaCeZet) z zespołu Fundamenty rozmawiała Maria Szabłowska.

tj

Zobacz więcej na temat: Maanam MUZYKA reggae

Czytaj także

Mesajah: czuję jak moja muzyka wpływa na ludzi

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 18:23
Najnowsza płyta Mesajah "Brudna prawda" to kilka gorzkich prawd o Polsce, a wszystko po to, żebyśmy uwierzyli w swoją siłę i zmieniali świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika: w muzyce szukam emocji

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 22:38
- Spaceruję i szwendam się po wszystkich możliwych gatunkach. Nie są mi obce soul, funk i elektroniczne brzmienia. Ostatnio przekonuję się nawet do "Elektrycznych Gitar", których nie znosiłam. Interesuje mnie muzyka, która coś wnosi - powiedziała w Muzycznej Jedynce wokalistka Marika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal reggae w Płocku. Rekordowa frekwencja

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 10:30
Blisko 12 tys. osób bawiło się podczas odbywającego się na nadwiślańskiej plaży w Płocku festiwalu Reggaeland 2013. Była to już ósma edycja imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shaggy: słońce nie jest związane z pogodą, to stan umysłu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 06:00
Mr Lova Lova, czyli Shaggy był jedną z gwiazd tegorocznego Reggaelandu i znalazł czas, żeby porozmawiać z Makenem m. in. o patriotyzmie i wizerunku reggae’owego "lovelasa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

To oni stworzyli "Mistrza"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 11:43
Piotr Kozieradzki, czyli Kapitan KaCeZet oraz Alfred Laskowski, basista projektu Fundamenty będą dziś gośćmi "Muzycznej Jedynki". O singlu, który miał swoją premierę w radiowej Jedynce i pracy nad nową płytą opowiedzą w rozmowie z Marią Szabłowską.
rozwiń zwiń