Jazz na Starówce i szczypta flamenco od Jorge Pardo

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 15:26
Jeden z najwybitniejszych hiszpańskich muzyków jazzowych i flamenco, wirtuoz fletu i saksofonu Jorge Pardo wystąpił w Warszawie 10 sierpnia podczas Festiwalu Jazz na Starówce.
Audio
  • Jorge Pardo po występie na Festiwalu Jazz na Starówce (Muzyczna Jedynka)
Jorge Pardo
Jorge Pardo Foto: www.jorgepardo.com/Noah Shaye

Jorge Pardo występował na najważniejszych scenach i festiwalach jazzowych świata u boku takich artystów jak Paco de Lucia i Chick Corea. To jeden z głównych twórców hiszpańskiego jazz fusion, który niedawno zdobył nagrodę Francuskiej Akademii Jazzu dla najlepszego europejskiego muzyka.

Podczas koncertu Jorge Pardo Trio w Warszawie publiczność usłyszała m.in. tradycyjne flamenco, różne interpretacje utworów flamenco, a nawet przerobione wersje piosenek Beatlesów.

- To fantastyczne miejsce. Znam warszawską Starówkę, bo zwiedzałem ją jako turysta i nie myślałem, że kiedykolwiek właśnie tutaj wystąpię z koncertem. Ludzie są tutaj bardzo ciepli, czuliśmy się jak w domu. Jestem wdzięczny za zaproszenie - mówił w "Muzycznej Jedynce" Jorge Pardo.

Rozmawiał Kajetan Tłokowski.

pg

Zobacz więcej na temat: Jazz MUZYKA Warszawa

Czytaj także

Matt Dusk. Powrót do nastoletnich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 16:02
Kanadyjski wokalista Matt Dusk ponownie w Polsce. Z naszym krajem łącza go zresztą szczególne związki. Jego żona jest Polką. - Jest odpowiedzialna za mój sukces - przyznał w rozmowie dla Muzycznej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiromi Trio Project zagra na Jazzie Na Starówce

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 10:30
Hiromi Trio Project, dowodzone przez japońską pianistkę Hiromi Ueharę, wystąpi 20 lipca na Rynku Starego Miasta w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To on zastąpił Milesowi Johna Coltrane’a

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 11:18
- Nawet fachowcy nie są w stanie ocenić, gdzie w jego utworach kończy się temat, a zaczyna improwizacja - tak koncert Wayne'a Shortera, który odbędzie się 18 lipca na festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, rekomendował w Dwójce Piotr Baron.
rozwiń zwiń