Filharmonia Dowcipu, czyli "intelektualna prowokacja i muzyczna perwersja"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 18:33
- Jeśli ktoś oczekuje czegoś na kształt skrzyżowania "Z batutą i humorem", trzech tenorów oraz pięknych melodii, to będzie zawiedziony, ponieważ my tego nie robimy. My robimy intelektualną zabawę z widzem i słuchaczem - powiedział w Jedynce lider projektu Waldemar Malicki.
Audio
  • Waldemar Malicki o nowej płycie Filharmonii Dowcipu (Muzyczna Jedynka)
Waldemar Malicki w studiu radiowej Jedynki
Waldemar Malicki w studiu radiowej Jedynki Foto: PR/W. Kusiński

Gość "Muzycznej Jedynki" podkreślił, że nie znalazł na świecie drugiej formacji, która by w podobny sposób potrafiła bawić się z muzyką. - Przy tym liczba warstw narracyjnych w naszej twórczości jest ogromna, muzyka nie zajmuje stu procent przestrzeni artystycznej. Jest jeszcze światło, mnóstwo działań literackich i aktorskich, powstają nawet fabuły. I na takie przeżycie zapraszamy naszą publiczność - podkreślił Waldemar Malicki .

Tego wszystkiego można doświadczyć na koncertach Filharmonii Dowcipu. Wykwalifikowani muzycy, zdolni śpiewacy, a do tego inteligentne show. "Filharmonia Dowcipu to klasyczna muzyka przeniesiona do XXI wieku. To widowisko muzyczne opowiedziane przez wybitnych instrumentalistów i wokalistów klasycznych językiem współczesnego człowieka" - piszą o sobie twórcy projektu.

Teraz można także cieszyć się ich twórczością, nie wychodząc z domu. "Najelegantsza" - jak ich określił redaktor Paweł Sztompke - grupa estradowa na świecie wydaje kolejny krążek. - Płyta rządzi się swoimi prawami, ale to przecież nasza płyta, więc są to także nasze prawa. Znalazło się na niej mnóstwo tego, co nasi słuchacze i widzowie wiedzą o nas, czyli jest zaskoczenie, intelektualna prowokacja, jest delikatna muzyczna perwersja - poinformował Waldemar Malicki.

Podkreślił, że grupa mogłaby występować na całym świecie... ale nie wystąpi. - Jesteśmy za drodzy. To jest tak potężny produkt, że przekracza możliwości każdej gminy - podsumował.

Płyta "Co tu jest grane?" dostępna będzie w sklepach od 10 września.

"Muzyczna Jedynka" - na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Waldemar Malicki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gdy nam śpiewał Elvis Presley". Amerykański sen Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 16:05
Artysta w pierwszej połowie lat 80. przebywał w Stanach Zjednoczonych. Wspomina ten pobyt bardzo przyjemnie, choć - jak twierdzi - wrócił na tarczy i wielkiej kariery nie zrobił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Markowska rozbujała publiczność w Rudzie Śląskiej (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2013 13:50
To był jej jedyny koncert na trasie Lata z Radiem. Ale pełen ekspresji. Publiczność żywiołowo zareagowała na występ Patrycji Markowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Kuszyńska: przeżyłam koszmar

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 17:25
- Mogło być różnie, ale moje życie potoczyło się w dobrą stronę - powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka Monika Kuszyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tytuł "Baboki" nie przypadł do gustu Markowi Niedźwieckiemu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 13:35
- Pamiętam jak kilka godzin czekałem na korytarzu na opinię Marka Niedźwieckiego dotyczącą piosenki "Baboki". Podszedł Marek Jackowski i zapytał: co tak siedzisz? Wyjaśniłem, a on na to: no to sobie jeszcze poczekasz - wspomina początki Formacji Nieżywych Schabuff jej lider Olek Klepacz.
rozwiń zwiń