Jacek Bończyk: Młynarski zawsze jest z nami

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 18:14
- Mówimy jego tekstami, śpiewamy jego piosenki - przyznał w radiowej Jedynce Jacek Bończyk, dyrektor Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.
Audio
  • Jacek Bończyk o festiwalu twórczości Wojciecha Młynarskiego (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Jacek Bończyk: Młynarski zawsze jest z nami
Foto: W. Kusiński/PR

Jacek Bończyk jest aktorem teatralnym i filmowym, piosenkarzem, autor tekstów piosenek, scenarzystą i reżyserem spektakli muzycznych. Wymyślił też Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Jego pierwsza edycja będzie miała miejsce w Zatoce Sztuki w Sopocie już w ten weekend 21-22 września.

Jak to jest możliwe, że nikt wcześniej nie wpadł na pomysł zorganizowania takiego festiwalu? Bończyk przyznał, że sam złapał się na tym, że Wojciech Młynarski jako najważniejszy człowiek polskiej piosenki, pióra i kunsztu języka, nie ma miejsca, gdzie jego twórczość byłaby zebrana. - Może przyzwyczailiśmy się do tego, że Wojciech Młynarski jest przez swoje piosenki zawsze z nami. Mówimy jego tekstami, śpiewamy jego piosenki. Może czujność została uśpiona - powiedział Bończyk.

Wojciech Młynarski w Polskim Radiu >>>

Kluczowym punktem festiwalu będzie konkurs. - Ogłosiliśmy go pod koniec marca. Nie spodziewałem się, że aż tylu ludzi odpowie na nasz anons. Zwłaszcza, że w tym roku mamy tylko kategorię profesjonalistów. Do finałowego etapu zakwalifikowaliśmy 11 osób, które świetnie śpiewają i czują tekst. Będą oceniani przez jury pod wodzą Wojciecha Młynarskiego - powiedział Bończyk.

Wojciech Młynarski będzie oceniał, a drugiego dnia w czasie koncertu galowego wystąpi na scenie. - Zgodził się poprowadzić koncert galowy - podkreślił Bończyk.

Oprócz Wojciecha Młynarskiego na scenie pojawią się też Wiktor Zborowski, Joanna Trzepiecińska, Klementyna Umer, Anna Sroka, Arek Brykalski, Kuba Badach i właśnie Jacek Bończyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marii Szabłowskiej z Jackiem Bończykiem.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj

Czytaj także

Jacek Bończyk w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 15:54
- Sam mistrz będzie na tym festiwalu. Będzie przewodniczył jury, które oceni ostatni etap konkursu - powiedział w radiowej Jedynce Jacek Bończyk o Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Bończyk: wszyscy mówimy tekstami Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 16:27
- Wojciech Młynarski jest dla mnie pierwszym piórem w Polsce. Jest ciągle osobą bardzo aktywną, napisał wszystkie teksty na najnowszą płytę Michała Bajora, cały recital dla Joanny Trzepiecińskiej i wciąż ma wiele pomysłów – mówi Jacek Bończyk, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młynarski: piosenkę dla Skaldów napisałem w niecałą godzinę

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 17:08
- Współpracowałem z Agnieszką Osiecką przy Radiowym Studio Piosenki. Często bywałem na Myśliwieckiej. Jeszcze godzinę miała trwać sesja nagraniowa Skaldów, którzy mieli muzykę do piosenki, ale brakowało teksu. Spróbowałem i w 40 minut napisałem "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" - wspomina wybitny autor.
rozwiń zwiń