Bracia Cugowscy otworzyli się na świat

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 17:49
- Przy okazji pracy nad nową płytą zaprosiliśmy do jej współtworzenia wyjątkowo dużo osób. Jest to pewne novum, ponieważ do tej pory byliśmy dość hermetyczni. Nieraz dobrze się otworzyć i wpuścić trochę świeżego powietrza - mówił w Jedynce Piotr Cugowski z zespołu Bracia.
Audio
  • Piotr i Wojciech Cugowscy o najnowszej płycie Braci (Muzyczna Jedynka)
Wojciech i Piotr Cugowscy
Wojciech i Piotr CugowscyFoto: Wojciech Kusiński/PR

Czwarta w dyskografii płyta Braci - "Zmienić zdarzeń bieg" - ukazała się w maju 2013 roku. Promowała ją piosenka "Nad przepaścią" z tekstem i gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz. Trzecim singlem pochodzącym z tego albumu jest natomiast "Parnassus", do którego słowa napisała Karolina Kozak. - To bardzo obrazowy, wręcz bajkowy, ale też w pewnym sensie przewrotny tekst. Był inspirowany, podobnie jak cały utwór, filmem "Parnassus", który mnie osobiście bardzo się podobał - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Piotr Cugowski, wokalista zespołu Bracia.

Koncert Braci na trasie Lata z Radiem 2013 >>>

Od chwili premiery płyty "Zmienić zdarzeń bieg" zespół bardzo intensywnie koncertuje. Powoli w muzykach zaczyna już jednak kiełkować myśl o kolejnym albumie. - Będzie on powstawać w chwilach przerwy między zajęciami, których aktualnie nam nie brakuje. Mówienie o tym w tej chwili jest nawet trochę nie na miejscu, bo priorytetowa nadal jest najnowsza płyta i w związku z nią my i nasza firma fonograficzna mamy plany do połowy przyszłego roku - podkreślał Piotr Cugowski.

Rozmawiała Iza Żukowska.

pg

Zobacz więcej na temat: Bracia MUZYKA Rock

Czytaj także

Ania Brzozowska: inspiruje mnie Nine Inch Nails

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 18:14
- Wszystko czego słuchamy porusza nas emocjonalnie i ma wpływ na to jacy jesteśmy i co tworzymy - powiedziała w Muzycznej Jedynce piosenkarka Ania Brzozowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Navarette - polska piosenkarka o duszy latynoski

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 15:19
- Miałam sześć lat gdy obejrzałam pierwszy film dokumentalny o flamenco i wtedy tupiąc nogą powiedziałam mojej mamie, że będą taką muzykę wykonywać - mówiła w Jedynce Magda Navarette.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Bończyk: Młynarski zawsze jest z nami

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 18:14
- Mówimy jego tekstami, śpiewamy jego piosenki - przyznał w radiowej Jedynce Jacek Bończyk, dyrektor Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń