Jerzy Połomski: męczył mnie nadmiar samokrytyki

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 14:58
- Nigdy nie słuchałem swoich płyt w zaciszu domowym. Za dużo miałem krytycznych uwag, bo zawsze za wcześnie odpędzano mnie od mikrofonu. A ja chciałem jeszcze powtarzać - mówił w Jedynce kilka dni po swoich 80. urodzinach Jerzy Połomski.
Audio
  • Jerzy Połomski tłumaczy dlaczego nigdy nie słuchał swoich płyt (Muzyka nocą/Jedynka)
Jerzy Połomski
Jerzy PołomskiFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Autor takich przebojów jak "Cała sala śpiewa", "Woziwoda", "Komu piosenkę?", "Daj" czy "Bo z dziewczynami" przyznał, że zazdrości młodym wykonawcom komfortu pracy. - A już zwłaszcza piosenkarkom, które są nagrywane przez partnerów życiowych, że mogą do woli siedzieć sobie w studiu. Tak jest też zresztą na Zachodzie, gdzie soliści bardzo często podchodzą do nagrania wtedy, gdy dysponują odpowiednim nastrojem. Powtarzają nagranie aż wybiorą tą jedyną, ostateczną wersję. Nam nie dawano takiej możliwości - podkreślał w audycji "Muzyka nocą" Jerzy Połomski.

Jak na absolwenta PWST w Warszawie przystało, Jerzy Połomski zawsze słynął z doskonałej dykcji i emisji głosu. - Usłyszałem kiedyś kilka krytycznych uwag na ten temat od Wandy Wermińskiej, znakomitej śpiewaczki operowej i pedagoga. Nie tylko mnie instruowała, bo opiekowała się też Ireną Santor i Haliną Kunicką. Tak bardzo było nas wtedy mało, że ludzie musieli nas słuchać, czy tego chcieli czy nie, i po prostu przywykli - podsumował skromnie niedawny jubilat, nawiązując do wielu życzliwych opinii, które w czasie audycji wyrażali telefonicznie słuchacze.

Rozmawiał Kazimierz Kowalski.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Połomski - showman z klasą

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 10:00
Bardzo prawdopodobne, że nikt nigdy nie usłyszałby o Jerzym Połomskim, gdyby dziś rozpoczął karierę. Nie wywołuje skandalów, nie pozuje. W dzisiejszym show-biznesie zwyczajnie by się "nie sprzedał". Czyżby?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Połomski: Villas była trochę na bakier z dobrym smakiem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 09:30
Pierwszy raz usłyszał jej śpiew podczas próby z Orkiestrą Polskiego Radia w Grand Hotelu. Debiutowali w tym samym czasie. Jerzy Połomski wspominał w Jedynce nie tylko Violettę Villas, lecz także złote czasy polskiej piosenki w ogóle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Połomski zaśpiewał erotyk. I to jak!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 19:11
- Pamiętam, że byłem wtedy nieśmiałym facetem i z tą piosenką zostałem trochę wypchnięty na scenę – wspominał w Jedynce Jerzy Połomski pewien pamiętny występ w Opolu. O jaki chodziło utwór?
rozwiń zwiń