X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Możdżer: nie jestem zainteresowany pisaniem przebojów

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 13:46
- Wydaje mi się, że już powstały. Raczej chciałbym podążać w głąb siebie - powiedział Możdżer w radiowej Jedynce. Swoim występem kompozytor uświetnił inaugurację nadawania programów Polskiego Radia w technologi radiofonii cyfrowej DAB+.
Audio
  • Leszek Możdżer o swojej twórczości oraz o występie na inaugurację cyfrowego radia (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Leszek Możdżer
Leszek MożdżerFoto: W. Kusiński/PR

Dla Leszka Możdżera, pianisty jazzowego i producenta muzycznego, muzyką jest wszystko, co go otacza. Nawet szumiące drzewa i przejeżdżające samochody. Uważa, że zjawisko dźwięku jest zjawiskiem samym w sobie. - Słucham przestrzeni - powiedział w "Muzycznej Jedynce".

Większość muzyki pisze na zamówienie i jak przyznaje zdarza się, że inspiracją jest dla niego termin. - Jeżeli nie piszę przez dłuższy czas, to pomysły się odkładają i mogę z nich czerpać - dodał Możdżer. Inspiruje się też pozytywnymi emocjami oraz twórczością innych.

Koncert
Koncert Leszka Możdżera w studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana/ fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

1 października Leszek Możdżer wystąpił w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana z okazji rozpoczęcia cyfrowej emisji programów Polskiego Radia w technologii DAB+. - Okazja była zacna, a wydarzenie ważne - powiedział w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Dowiedz się, czym jest radio cyfrowe - dabplus.polskieradio.pl >>>

Leszek Możdżer zaprosił słuchaczy Jedynki na trasę koncertową tria Możdżer-Danielsson-Fresco, która rozpocznie się w listopadzie. Muzycy wystąpią m.in. w Lublinie, Krakowie, Rzeszowie i Gdańsku. Na koncertach pojawią się utwory z nowej płyty pt. "Polska". W tym utwór "Afryka", który zaprezentował w "Muzycznej Jedynce".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Zbigniewa Krajowskiego z Leszkiem Możdżerem.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Możdżer: z festiwalu na festiwal

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 19:22
Znany pianista i kompozytor jazzowy wciąż ma ręce pełne roboty. Na przełomie wiosny i lata pojawi się na dwóch festiwalach. Najpierw jako dyrektor, a następnie jako przewodniczący jury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio rozpoczęło nadawanie w systemie cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:15
Po godzinie 12 uruchomiony został pierwszy multipleks, na którym znajdują się ogólnopolskie rozgłośnie publicznego nadawcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio nadaje cyfrowo. Same plusy systemu DAB+

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 13:17
Punktualnie o godz. 12.00 Polskie Radio zaczęło nadawać swój program w jakości cyfrowej. Dzięki technologii DAB+ poprawił się nie tylko dźwięk.
rozwiń zwiń