X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lora Szafran: na płycie "Nad ranem" sięgam nawet po dance

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 16:10
- Po tych wszystkich latach odkąd śpiewam zmieściłam na tej płycie moje różne spojrzenia na muzykę. Są tu tak różne stylistycznie rzeczy jak swing, blues, bossa nova, ballada, tango, a nawet jeden numer w stylu dance - mówiła w Jedynce Lora Szafran.
Audio
  • Lora Szafran o płycie "Nad ranem" (Muzyczna Jedynka)
Lora Szafran w radiowej Jedynce. Nowa płyta zaskakuje różnorodnością
Lora Szafran w radiowej Jedynce. Nowa płyta zaskakuje różnorodnościąFoto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

Już tych kilka słów świadczy o tym, jak wiele różni nowa płytę piosenkarki od krążka "Sekrety życia według Leonarda Cohena" wydanego w 2012 roku. - Sama siebie zaskoczyłam, że po ponad dwudziestu latach nagrałam płytę z piosenkami zupełnie premierowymi. Bo zwykle były to projekty około jazzowe albo biograficzne, jak płyta z piosenkami Leonarda Cohena - podkreślała w "Muzycznej Jedynce" Lora Szafran.

Płytę "Nad ranem" promuje ją singiel "Odnajdę, odnajdę", który był Piosenką dnia Jedynki. To kompozycja Seweryna Krajewskiego, do której słowa napisał Andrzej Poniedzielski. - Nie jest łatwo namówić tej klasy autorów i kompozytorów do napisania czegoś w miarę szybko. Ale nie uległam i naciskałam tak długo, aż to oni musieli ulec - nie kryła satysfakcji piosenkarka.

Do współpracy nad nową płytą Lora Szafran zaprosiła również m.in. Michała Urbaniaka, Adama Nowaka (Raz Dwa Trzy) i Dariusz Dusza (Shakin Dudi, Dżem). Efekt na żywo będzie można usłyszeć już 15 października podczas premierowego koncertu w audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Tego dnia Lora Szafran odbierze także złotą płytę za album "Sekrety życia według Leonarda Cohena".

Krążek "Nad ranem" ukazał się 8 października pod patronatem radiowej Jedynki.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

pg

Zobacz więcej na temat: Lora Szafran MUZYKA płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blue Sounds: mniej bluesa, tyle samo miłości

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 16:08
- Płyta "Karuna", tak jak nasz debiut, to ukłon w stronę miłości - mówiła w Jedynce Joanna Karkoszka, wokalistka i autorka tekstów zespołu Blue Sounds.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Lipnicka o nowej płycie: podążam ścieżką sobie nieznaną

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 19:52
- Nie wyobrażam sobie śpiewania przez 20 lat kariery w kółko tych samych piosenek i odcinania kuponów. Lubię w sobie odkrywać nowe horyzonty i pchać siebie dalej, założyłam więc od początku, że podejdę do tej płyty ze świeżością - mówiła wokalistka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz: płyta "Genesis" jest bardziej psychodeliczna niż "Mój Big-Bit"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 10:24
- Bardzo chciałam pokazać, że potrafię poruszać się w różnych odcieniach stylistyki retro. To nie jest tylko szufladka z napisem "Bigbit" i piosenki mojej mamy. Dlatego utwory na płycie "Genesis" są bardziej psychodeliczne i niepokorne - mówiła w Jedynce Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń