Monika Borzym: nie mam czasu na kompromisy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 19:55
- Pozwala mi to zachować otwartą głowę i spędzać czas na tym, co jest naprawdę ważne. To jest moje miejsce, moja głowa i spokój - powiedziała w radiowej Jedynce Monika Borzym. Ta jazzowa wokalistka wydała właśnie swoją drugą płytę pt. "My place".
Audio
  • Monika Borzym o płycie "My place" (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Monika Borzym
Monika BorzymFoto: W. Kusiński/PR

Monika Borzym mieszka w USA. Jak przyznała, żyje w hermetycznym świecie, który sobie stworzyła. Nie ogląda telewizji i nie czyta gazet. Jest też wybiórcza, jeśli chodzi o ludzi, którymi się otacza.

Nie przeszkodziło jej to jednak odnieść sukcesu. Dwa lata temu była zasłużenie wychwalana za swój muzyczny debiut "Girl Talk", który pokrył się w Polsce platyną. Teraz wróciła z nowym materiałem na płycie "My place". Borzym pracowała nad nim z wybitnymi muzykami w nowojorskim Sear Sound Studio jak np. John Scotfield i Chris Potter.

- Wymieniłam te nazwiska mojemu menadżerowi, który stanął na wysokości zadania i zaprosił ich do wspólnego grania - przyznała Borzym. Jej zdaniem udało się ich też ściągnąć, bo podobała im się jej pierwsza płyta. - Myślę, że to też zadziałało na moją korzyść - dodała Borzym.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marii Szabłowskiej z Moniką Borzym, m.in. o występie w duecie z Jerzym Wasowskim.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj

Zobacz więcej na temat: Jazz Muzyczna Jedynka MUZYKA

Czytaj także

Tak powstał niezapomniany przebój "Jej portret"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 16:00
"Jej portret" choć powstał 41 lat temu cały czas cieszy się popularnością u słuchaczy. O kulisach powstania piosenki mówił w "Muzycznej Jedynce" Włodzimierz Nahorny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanadyjczycy chcą promować polski jazz za oceanem

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 15:50
Do Polski przylecieli Kanadyjczycy. Chcą się przekonać, czy muzycy jazzowi w naszym kraju są prześladowani, czy wręcz przeciwnie. Okazało się, że ta muzyka kwitnie i ma się dobrze, ludzie chodzą na koncerty, kupują bilety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran: po latach postanowiłam zrobić coś nowego

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 12:44
- Pomyślałam sobie, że spróbuję sił w tak zwanej piosence premierowej, bo wcześniej tworzyłam covery, śpiewałam standardy - mówi w radiowej Trójce piosenkarka Lora Szafran.
rozwiń zwiń