"Piosenki do mężczyzny". Polsko-włoskie porozumienie płci

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 16:22
- Zawsze gnębił mnie temat porozumienia płci między kobietami a mężczyznami. Pomyślałam, że będzie to taka forma wyciągnięcia dłoni do dialogu albo opowiedzenia z mojej perspektywy o różnych stanach związanych z relacją z drugą osobą - mówiła w Jedynce Agnieszka Chrzanowska.
Audio
  • Agnieszka Chrzanowska i Marco Lo Russo o płycie "Piosenki dla mężczyzny" (Muzyczna Jedynka)
Agnieszka Chrzanowska
Agnieszka Chrzanowska Foto: Andrzej Szozda/PR

W Międzynarodowym Dniu Mężczyzn, 19 listopada, ukazał się siódmy album Agnieszki Chrzanowskiej - "Piosenki do mężczyzny". Znalazło się na nim siedemnaście premierowych kompozycji związanej z Krakowem artystki, niemal w całości napisanych do jej własnych tekstów.

- To mocno autorska płyta. Muzykę, jak zwykle, skomponowałam sama, ale tym razem postanowiłam, że napiszę również teksty. Jedynym wyjątkiem na płycie jest utwór "Na rozstaju chmur", do którego słowa ułożył poeta Włodzimierz Dulemba. Niestety, w pewnym momencie tyle miałam w sobie emocji i słów do wypowiedzenia, że tak to się ułożyło - śmiała się w "Muzycznej Jedynce" Agnieszka Chrzanowska.

Album "Piosenki do mężczyzny" promuje m.in. singiel "Nostalgia i Ty" z udziałem włoskiego wirtuoza akordeonu Marco Lo Russo. Co ciekawe, utwór ten powstał jako ostatni na płycie, zaledwie na miesiąc przed datą jej premiery. Agnieszka Chrzanowska postanowiła napisać go specjalnie z myślą o Marco.

- Poznaliśmy się we Włoszech, gdzie Agnieszka przyjechała by zrealizować teledysk do zupełnie innej piosenki. Dla mnie nasza współpraca była bardzo naturalna. Mamy te same zainteresowana muzyczne i takie samo podejście do muzyki. Agnieszka ma bardzo dobry muzyczny gust i dlatego zakochałem się w tym projekcie - tłumaczył włoski akordeonista.

Marco Lo Russo wystąpił również w teledysku do piosenki "Nostalgia i Ty" zrealizowanym w Krakowie na Rynku Głównym, w Piwnicy pod Baranami i na Scenie pod Ratuszem Teatru Ludowego.

A już w niedzielę 24 listopada polsko-włoski duet zobaczyć będzie można na żywo podczas koncertu w krakowskim Teatrze Groteska.

Rozmawiała Iza Żukowska.

pg

Zobacz więcej na temat: Kraków MUZYKA płyta

Czytaj także

Anna Maria Jopek: duet z Jerzym Wasowskim to dla mnie metafizyka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:23
- Podchodziłam do tej piosenki z ogromną tremą. Głos z przeszłości, ja teraz i taka świadomość, że może pan Jerzy w ogóle by tego nie pragnął - mówiła w Jedynce Anna Maria Jopek o nietypowym duecie z Jerzym Wasowskim na płycie "Wasowski odnaleziony".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Zaryan: wróciłam do korzeni i muzycznych fascynacji

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 07:00
- Nina Simone i Abbey Lincoln pojawiły się na mojej drodze bardzo wcześnie. Poczułam, że jestem gotowa wybrać z ich piosenek kilka perełek, które mogę nagrać po swojemu - powiedziała w radiowej Jedynce Aga Zaryan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: koncerty zawsze są najcenniejsze

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 14:16
- Wtedy muzyka brzmi jak powinna - powiedział w "Muzycznej Jedynce" wokalista Andrzej Piaseczny, który koncertem w Gdańsku 29 listopada rozpocznie trwającą do końca grudnia trasę koncertową promującą płytę "Zimowe piosenki". Muzykę skomponował do niej Seweryn Krajewski.
rozwiń zwiń