Inżynier potrafi. "Ma taką satysfakcję, jaką miewa Bóg"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 02:31
- Wszędzie tam, gdzie powstaje coś konkretnego, inżynier jest gwarancją, że to idzie w dobrym kierunku - podkreśla prof. Krzysztof Kurzydłowski.
Audio
  • Wielkie znaczenie pracy inżyniera (Wieczór odkrywców/ Jedynka)
Zdaniem gości Krzysztofa Michalskiego rola środowisk inżynierskich w budowaniu innowacyjnej gospodarki jest ogromna
Zdaniem gości Krzysztofa Michalskiego rola środowisk inżynierskich w budowaniu innowacyjnej gospodarki jest ogromnaFoto: pexels.com

2 marca w Warszawskim Domu Technika NOT ogłoszone zostały nazwiska laureatów XXI edycji plebiscytu redakcji "Przeglądu Technicznego" Złoty Inżynier 2014. Obecnie już ponad 500 osób zdobyło ten tytuł, w tym m.in. minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska. - Jest ona osobą, która interesuje się rozwojem i wpływem techniki na kulturę - komentuje Ewa Mańkiewicz-Cudny.
Wyznacznikiem działalności inżynierskiej, według profesora Krzysztofa Kurzydłowskiego, są pragmatyzm, ukierunkowanie na rozwiązywanie problemów i tworzenie nowych rzeczy. - W nowoczesnej Polsce niezwykle ważną rolę odgrywają nowe rozwiązania, technologie, firmy, produkty - wymienia profesor.
Jak przypomina prowadzący, Gabriel Narutowicz mawiał, że inżynier doznaje takiej satysfakcji, jaką miewa Bóg.

***

Tytuł audycji: Wieczór Odkrywców

Prowadził: Krzysztof Michalski

Goście: Ewa Mańkiewicz-Cudny (prezes NOT i redaktor naczelną "Przeglądu Technicznego", najstarszego pisma w Polsce), profesor Krzysztof Kurzydłowski (dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - Honorowy Złoty Inżynier)

Data emisji: 3.03.2015

Godzina emisji: 21.37

(sm/ag)

Czytaj także

"Inżynier doznaje satysfakcji, jaką zna tylko Bóg"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 00:01
Co to znaczy być inżynierem w Polsce? Z okazji XX edycji plebiscytu "Przeglądu Technicznego" o tytuł "Złotego Inżyniera" zastanawiają się goście radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na Marsie szansą dla mieszkańców Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 06:21
- Temperatura 450 stopni C, ciśnienie sto razy większe niż na Ziemi, więc dajmy sobie spokój z Merkurym i Wenus. Jeśli mamy gdzieś postawić stopę, to na Marsie - mówi Jerzy Rafalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Efekt Mpemby. Obalamy mity, na których się wychowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 04:46
Niektóre fenomeny naukowe elektryzują nie tylko środowisko naukowców. To wbrew zdrowemu rozsądkowi, ale woda gorąca zamarza szybciej niż zimna.
rozwiń zwiń