Rak jajnika. Przykład Angeliny Jolie podziała na Polki?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 12:52
Po tym, jak znana hollywoodzka aktorka poddała się prewencyjnej operacji usunięcia jajników w mediach rozgorzała dyskusja na temat zasadności jej decyzji i konsekwencji zdrowotnych.
Audio
  • Dr hab. Lubomir Bodnar o profilaktyce i zachorowalności na raka jajnika w Polsce (Wieczór odkrywców/Jedynka)
Aktorka Angelina Jolie poddała się prewencyjnej operacji usunięcia jajników. Czy jej przykład wpłynie na większe zainteresowanie profilaktyką wśród Polek?
Aktorka Angelina Jolie poddała się prewencyjnej operacji usunięcia jajników. Czy jej przykład wpłynie na większe zainteresowanie profilaktyką wśród Polek?Foto: PAP/Abaca

W Polsce rak jajnika jest piątym najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Niestety w naszym kraju aż u 80 procent chorych jest on wykrywany w stadium już zaawansowanym.

O profilaktyce raka jajnika (także o profilaktycznym usuwaniu jajników i jajowodów), skali zachorowań, możliwości leczenia, a także dostępności do najnowszych terapii w Polsce dowiedzieć można się z audycji "Wieczór odkrywców".

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców
Prowadził: Krzysztof Michalski
Gość: dr hab. Lubomir Bodnar (Klinika Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie)
Data emisji: 7.04.2015
Godzina emisji: 21.39

pg

Czytaj także

Największy dramat Polski w walce z rakiem piersi

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 04:02
Choć w Polsce na raka piersi choruje 3-4 razy mniej kobiet niż w Wielkiej Brytanii czy Szwecji, to prawdopodobieństwo wyleczenia mniejsze jest u nas. - To nasz największy dramat - komentuje prof. Tadeusz Pieńkowskiprof. Tadeusz Pieńkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rak to obecnie już nie wyrok

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 18:48
Leczenie raka dziś wygląda zupełnie inaczej niż 20 lat temu i daje szansę na skuteczne wyleczenie.
rozwiń zwiń