X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brzęk, pisk, skrzek. Gdy zamiast słyszeć, szumi nam w uszach

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 00:14
- Jest coraz większa grupa pacjentów z szumami usznymi, a ich charakter bardzo się różni, więc i za każdym razem trzeba szukać nowych rozwiązań - mówi audiolog, dr Adam Pabiś.
Audio
Szumy uszne to bardzo dokuczliwe wrażenie dźwiękowe, wpływające na komfort życia, na które cierpi coraz więcej Polek i Polaków
Szumy uszne to bardzo dokuczliwe wrażenie dźwiękowe, wpływające na komfort życia, na które cierpi coraz więcej Polek i PolakówFoto: pathdoc/ Shutterstok

Pisk, szelest, gwizd, brzęczenie i pulsowanie to niektóre z objawów szumów usznych. Wyjątkowo dotkliwe dolegliwości dźwiękowe, jak zaznacza gość Jedynki, powstają z powodu nagłego ubytku słuchu. - Wraz z wiekiem naturalnie niszczą się komórki słuchowe, co jest prawidłowym procesem. Występuje również nieprawidłowy proces, który angażuje śmierć komórek zbyt szybko, bo może wystąpić w przeciągu od jednej sekundy do 28 godzin - opowiada dr Adam Pabiś.

Kluczowy w tym przypadku jest czas, który pozwala układowi nerwowemu przystosować się do nowej sytuacji. - Pisk czy szum dla jednej osoby może być nieuciążliwy, podczas gdy u kogoś innego może powodować stany lękowe, a w skrajnych przypadkach doprowadzać do depresji - wyjaśnia neurolog.

O tym, co ma wpływ na szumy uszne i jak można je leczyć można dowiedzieć się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców w paśmie Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: dr Adam Pabiś (neurobiolog, audiolog)

Data emisji: 11.09.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: technologia leczenia wad słuchu bardzo poszła do przodu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 08:53
- To ważny dzień z punktu widzenia wszystkich, którzy mają problemy ze słuchem, ich rodzin i bliskich - mówi "Syganałach dnia" z okazji przypadającego w sobotę Międzynarodowego Dnia Implantu Ślimakowego prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadzieja dla osób z problemami słuchu? Pionierska operacja w Kajetanach

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 09:20
Światowa premiera nowego zestawu implantu ucha środkowego odbyła się w czasie sympozjum trwającego w Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Operacje pokazowe z przeprowadził prof. Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń