X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Zdrowia Psychicznego. Kiedy chorują myśli

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że na zaburzenia psychiczne choruje co piąta osoba na świecie. Na samą schizofrenię, jedno z najcięższych zaburzeń psychicznych, cierpi ok. 50 mln ludzi na naszym globie, w Polsce prawie 400 tys. 
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Cranach
O Audycji

Najczęstszą chorobą psychiczną jest jednak depresja. - Są różne szacunki, mówiące o tym, że cierpi na nią 15-20 proc. społeczeństwa. W Polsce policzyliśmy to na podstawie sprzedawanych leków przeciwdepresyjnych i wyszło nam, że przyjmuje je ok. 1,5-2 mln osób - mówi prof. Agata Szulc, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Obchodzony nie tak dawno Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego jest okazją do zwrócenia uwagi na problemy, z jakimi zmagają się osoby z chorobami psychicznymi oraz ich rodziny.

Jaka jest sytuacja takich osób w Polsce? Czy mają one dostęp do nowych leków i właściwej opieki? Jakie są przyczyny chorób psychicznych? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: "Wieczór odkrywców" w paśmie "Eureka"

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: prof. Agata Szulc (prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego)

Data emisji: 6.11.2017

Godzina emisji: 19.08

mg

Playlista